Zwycięstwa MICHA i mantuu, dziś kolejne mecze w ramach ESL Pro League i FLASHPOINT
CS:GO
Newsy

Zwycięstwa MICHA i mantuu, dziś kolejne mecze w ramach ESL Pro League i FLASHPOINT

28.03.2020, 11:09:24

Kolejny dzień, kolejna dawka emocji w ramach jedenastego sezonu ESL Pro League oraz premierowej odsłony rozgrywek spod szyldu FLASHPOINT. Wczoraj swoje spotkania wygrali zarówno Mateusz „mantuu” Wilczewski, jak i Michał „MICHU” Müller, a dziś w Europie czeka nas między innymi szlagierowe starcie pomiędzy mouz oraz FaZe. Za oceanem warta uwagi będzie z kolei batalia pomiędzy Team Liquid i 100 Thieves. 

Wczorajszego popołudnia swoją przygodę w ESL Pro League rozpoczął Mateusz „mantuu” Wilczewski, który zaliczył bardzo przyzwoity debiut. Polski snajper nie tylko wygrał bez większych problemów z TYLOO, ale przede wszystkim imponował pod względem indywidualnym. W meczu przeciwko Azjatom Wilczewski był jednym z filarów OG, co udowadnia między innymi rating na poziomie 1.22, a także fakt, że zdobył dla swojej formacji najwięcej trafień otwierających.

Uśmiech na ustach polskich kibiców poszerzyła dodatkowo seria pomiędzy Envy oraz Cloud9 w lidze FLASHPOINT. Międzynarodowa formacja z MICHEM na pokładzie zdołała wygrać z wyżej notowaną piątką i tym samym postawiła ważny krok ku zwycięstwu w grupie A. Trzeba przyznać również bez bicia, że nie był to idealny mecz w wykonaniu byłego zawodnika Virtus.pro, jednak w ogólnym rozrachunku i tak dołożył swoją cegiełkę do triumfu swojego zespołu. Pocieszająca jest za to dobra postawa Buğry „Calyxa” Arkına, który udowodnił, że znajduje się aktualnie w przyzwoitej dyspozycji.

Nową porcję wrażeń otrzymamy już dziś po godzinie 14:25. Na początek w ESL Pro League czeka nas ewidentna rozgrzewka, gdyż po przeciwnych stronach barykady zobaczymy G2 Esports oraz TYLOO. Biorąc pod uwagę obecną formę francusko-bałkańskiej formacji, predykcja może być tylko jedna. Szykuje się rzeź niewiniątek.

O wiele ciekawiej zrobi się już o godzinie 18:00, bo to właśnie wtedy powinno rozpocząć się hitowe starcie pomiędzy FaZe i mousesports. Bezpośrednia batalia pomiędzy dwoma najlepszymi w pełni międzynarodowymi formacjami zapowiada się niesamowicie gorąco i możemy jedynie żałować, że atmosfery nie podgrzeje dodatkowo LAN-owa forma zmagań. Mimo wszystko wydaje się, że potyczka mouz i FaZe to pozycja obowiązkowa w menu każdego konesera CS:GO. Coś jak rosołek i schabowy w niedzielę.

Arcyciekawie będzie również w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozdrażniony porażką ze Swole Patrol Liquid podejmie 100 Thieves, które dopiero co rozprawiło się z Evil Geniuses. Można bez dwóch zdań założyć, że czeka nas bój do ostatniej kuli w magazynku.

A co słychać w innej części USA? Dziś na transmisji meczów z FLASHPOINT nie uświadczymy żadnej pozycji bliskiej serca rodzimym kibicom. Zarówno MICHU, jak i rallen mają dziś wolne, a walka przeniesiona została do grupy B. Warte uwagi mogłoby być oczywiście starcie pomiędzy Gen.G i Dinigtas, jednak kiedy przypomnisz sobie, że w tej drugiej formacji gra aktualnie Ladislav „GuardiaN” Kovács, to jakoś tak po ludzku odechciewa się włączyć. O 21:00 czeka nas z kolei zapewne nowy odcinek z cyklu „brazylijska seria niefortunnych zdarzeń”. Czy MIBR przegra z Orgless? Pewnie tak.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach ESL Pro League:

  • 14:25 – G2 vs. TYLOO
  • 18:00 – FaZe vs. mousesports
  • 22:00 – Team Liquid vs. 100 Thieves

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach FLASHPOINT:

  • 18:00 – Dignitas vs. Gen.G
  • 21:00 – MIBR vs. Orgless

Wszystkie mecze ESL Pro League z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale Polsat Games. Entuzjastów FLASHPOINT zapraszamy z kolei w to miejsce.