Znamy przyszłość Narodowej Drużyny Esportu. Inicjatywę kontynuuje Esports Association

Znamy przyszłość Narodowej Drużyny Esportu. Inicjatywę kontynuuje Esports Association

06.08.2019, 16:02:00

Po kwietniowym ogłoszeniu Narodowej Drużyny Esportu w mediach aż huczało. Mijały jednak miesiące, a o reprezentacji powołanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę słyszeliśmy coraz mniej. Teraz wiemy już, co będzie dalej. Prezydencką inicjatywę będzie kontynuowało Esports Association.

Temat powrócił po zapowiedzi Zbigniewa Bońka, który wspomniał o tym, że PZPN zamierza powołać własną reprezentację narodową. Według nieoficjalnych doniesień miałaby ona jednak skupić się wyłącznie na dwóch tytułach piłkarskich – Fifie oraz PES-ie. Znaczna część społeczności oraz samych graczy zaczęła się więc zastanawiać, co dalej w przypadku Narodowej Drużyny Esportu. Od miesięcy przecież całej inicjatywie towarzyszyła cisza. – Wydaje mi się, że kancelaria nie chciała wyprzedzać pewnych ruchów, które powziął już PZPN. Związek ma znacznie lepsze możliwości w kwestii organizacji jakichś przedsięwzięć z FIFĄ czy UEFĄ, dlatego bez sensu, by w międzyczasie dochodziło do innych inicjatyw – mówił w audycji „Weszło w esport” Bartosz „bejott” Jakubowski, członek Narodowej Drużyny Esportu.

Na wieści dotyczące reprezentacji powołanej przez Andrzej Dudę nie czekaliśmy ostatecznie długo. Wiadomo już, że inicjatywą zaopiekuje się zarządzane przez Łukasza Trybusia Esports Association, czyli organizacja non-profit mająca na celu popularyzację i profesjonalizację sportów elektronicznych w Polsce.

– To duże wyróżnienie i odpowiedzialność. Z Narodową Drużyną Esportu wiążą się ogromne nadzieje społeczności esportowej i zamierzamy pokierować tym projektem z pomocą najlepszych branżowych specjalistów. Patronat Pana Prezydenta potwierdza, że rozwój inicjatyw oddolnych w polskim esporcie to właściwy kierunek – przekazuje w oświadczeniu prezes Esports Association.

Co to oznacza w praktyce? Z oficjalnego oświadczenia dowiedzieliśmy się niewiele, dlatego postanowiliśmy zapytać przedstawicieli Esports Association. Ci informują, że Narodowa Drużyna Esportu nie będzie skupiać się wyłącznie na Fifie, ale również na innych tytułach esportowych. 

Od razu więc przypomina się wątek wsparcia reprezentacji Overwatcha, która poszukuje sponsorów na wyjazd na finały Overwatch World Cup w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciele organizacji informują, że informacje w tej sprawie pojawią się w przeciągu kilku najbliższych dni.

– Narodowa Drużyna Esportu rozpoczęła dyskusję na temat reprezentacji w Polsce, więc fajnie, że to cały czas zmierza w dobrym kierunku. Nie wiadomo jednak, czy sama kadra powołana przez prezydenta nadal będzie funkcjonować – mówił w naszej audycji Jakubowski. Nie wiadomo było więc, czy NDE nadal będzie wspierać drużynę Fify, jeśli taką powoła też PZPN. Esports Association zapewnia, że obecnie przygląda się całej sprawie i prowadzi dyskusje z Kancelarią Prezydenta, a kiedy dojdzie do konkretów, mamy poznać oficjalne stanowisko. 

Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze