Znamy rozstrzygnięcia turnieju xntentaciona. Patecki i Hikaru otarli się o mistrzostwo

Znamy rozstrzygnięcia turnieju xntentaciona. Patecki i Hikaru otarli się o mistrzostwo

17.04.2021, 11:49:30

To był jeden z najlepiej spędzonych piątkowych wieczorów w historii. Twitch po raz kolejny zapłonął i Bartosz “xntentacion” Rudecki nie pobił niedawno ustanowionego rekordu, cały urodzinowy turniej i tak może nazwać wielkim sukcesem. Przez transmisje wszystkich uczestników przewinęły się dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy widzów. I choć nasz radomszczanin zakończył zmagania na dnie tabeli, może określać się prawdziwym zwycięzcą. 

GM Hikaru podziwia młodego arcymistrza Pateckiego

Znany i lubiany Jakub Patecki, czyli członek Youtube’owej ekipy Karola “Friza” Wiśniewskiego podobnymi zagraniami zachwycał swojego dwójkowego partnera wielokrotnie. Jeżeli arcymistrz z prawdziwego zdarzenia obdarza się takimi słowa, trudno nie obrosnąć w piórka. 

Hikaru Nakamura, reprezentujący esportową organizację Team SoloMid to jeden z najwybitniejszych szachistów na świecie. Nic więc dziwnego, że sparowano go z nowicjuszem grającym pośród z szachowymi tytułami. Tych kilkuset oczek straty w rankingu nie było jednak wczoraj widać. A Patecki i Hikaru otarli się o końcowe zwycięstwo w całym turnieju.

Do triumfu zabrakło im pół punkta, czyli krótko mówiąc remisu w którejś z przegranych partii, lub zwycięstwa w tej, która zakończyła się remisowo. Finalnie z mistrzostwa w całych zawodach cieszyli się FM Kozok oraz WIM Ruchess. Nagród nie było, jednak wystarczającym wynagrodzeniem można nazwać możliwość udziału w tak hitowym wydarzeniu.

Końcowa klasyfikacja wygląda następująco:

MiejsceParaPunkty
1.FM Kozok ft WIM Ruchess9.5
2.GM Hikaru ft Patecki 9
3.Szacharz ft GM Chessweeb9
4.FM DawidCzerw ft IM DamianLewtak 8.5
5.FM Szparu ft CM Jaskół8
6.Andrea Botez ft WFM Alexandra Botez4
7.GM Byniolus ft WFM AnnaCramling4
8.WGM Nemo ft xntentacion3

 

Zapis z całej transmisji znajdziecie na Twitchowym kanale xntentacion w tym miejscu.

Fot. TSM

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze