Znamy rozstrzygnięcia turnieju xntentaciona. Patecki i Hikaru otarli się o mistrzostwo

17.04.2021, 11:49:30

To był jeden z najlepiej spędzonych piątkowych wieczorów w historii. Twitch po raz kolejny zapłonął i Bartosz “xntentacion” Rudecki nie pobił niedawno ustanowionego rekordu, cały urodzinowy turniej i tak może nazwać wielkim sukcesem. Przez transmisje wszystkich uczestników przewinęły się dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy widzów. I choć nasz radomszczanin zakończył zmagania na dnie tabeli, może określać się prawdziwym zwycięzcą. 

GM Hikaru podziwia młodego arcymistrza Pateckiego

Znany i lubiany Jakub Patecki, czyli członek Youtube’owej ekipy Karola “Friza” Wiśniewskiego podobnymi zagraniami zachwycał swojego dwójkowego partnera wielokrotnie. Jeżeli arcymistrz z prawdziwego zdarzenia obdarza się takimi słowa, trudno nie obrosnąć w piórka. 

Hikaru Nakamura, reprezentujący esportową organizację Team SoloMid to jeden z najwybitniejszych szachistów na świecie. Nic więc dziwnego, że sparowano go z nowicjuszem grającym pośród z szachowymi tytułami. Tych kilkuset oczek straty w rankingu nie było jednak wczoraj widać. A Patecki i Hikaru otarli się o końcowe zwycięstwo w całym turnieju.

Do triumfu zabrakło im pół punkta, czyli krótko mówiąc remisu w którejś z przegranych partii, lub zwycięstwa w tej, która zakończyła się remisowo. Finalnie z mistrzostwa w całych zawodach cieszyli się FM Kozok oraz WIM Ruchess. Nagród nie było, jednak wystarczającym wynagrodzeniem można nazwać możliwość udziału w tak hitowym wydarzeniu.

Końcowa klasyfikacja wygląda następująco:

Miejsce Para Punkty
1. FM Kozok ft WIM Ruchess 9.5
2. GM Hikaru ft Patecki  9
3. Szacharz ft GM Chessweeb 9
4. FM DawidCzerw ft IM DamianLewtak  8.5
5. FM Szparu ft CM Jaskół 8
6. Andrea Botez ft WFM Alexandra Botez 4
7. GM Byniolus ft WFM AnnaCramling 4
8. WGM Nemo ft xntentacion 3

 

Zapis z całej transmisji znajdziecie na Twitchowym kanale xntentacion w tym miejscu.

Fot. TSM

Tagi:
Hikaru Nakamura Patecki xntentacion
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze