ZNALEŹLI JEDEN PROSTY TRIK, ŻEBY DOMINOWAĆ STRONĘ CT [ZOBACZ JAK]

ZNALEŹLI JEDEN PROSTY TRIK, ŻEBY DOMINOWAĆ STRONĘ CT [ZOBACZ JAK]

16.07.2020, 13:57:18

Kolejny dzień, kolejna dawka spotkań w ramach Eden Arena Malta Vibes z udziałem polskich zawodników. Za nami mały rewanż za półfinał ESL Mistrzostw Polski, w którym  Illuminar Gaming zdominowało AVEZ Esport. Formacja dowodzona przez Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego zdominowała zwłaszcza stronę broniącą, a dobre zawody rozegrał Karol „rallen” Rodowicz, który stand-inuje w miejsce Pawła „reatza” Jańczaka. Co prawda za wcześnie na jakiekolwiek osądy, ale momentami wyglądało to tak, jakby były gracz Aristocracy operujący drugą snajperką był brakującym elementem IHG. 

Przed meczem wiele wskazywało na to, że czeka nas sporo emocji i wyrównane starcie. Spotkanie nie było zresztą rozgrywane o nieludzkich godzinach, tak jak to miało miejsce w ostatnich tygodniach, więc można było podejrzewać, że czeka nas solidna jazda bez trzymanki. W rezultacie otrzymaliśmy bardziej teksańską masakrę piłą mechaniczna w wykonaniu podopiecznych Adrian „IMD” Piepera. W pierwszej kwarcie imponowali zwłaszcza Paweł „innocent” Mocek oraz Arek „Vegi” Nawojski, którym siadało absolutnie wszystko.

Warto jednak zwrócić uwagę również na cichego bohatera tego starcia, którym bez dwóch zdań był wspomniany wcześniej rallen. Po stronie broniącej stworzył ze Snaxem duet snajperski, który naprawdę zrobił dobrą robotę i zaliczył łącznie 16 trafień z karabinu snajperskiego. Sam Rodowicz zdobył w trakcie całego meczu aż osiem zabójstw z AWP – więcej niż Snax (6) i Markoś (7).

Gracze Illuminar dobrze wykorzystali też rozpęd, dzięki czemu nie mieli żadnych kłopotów w ataku. Najbardziej cieszy jednak z pewnością wspomniana wcześniej obrona, która na początku była lekko mówiąc średnia. Wiadomo, że po dwóch czy trzech potyczkach można jedynie wróżyć z fusów, ale za moment może się okazać, że przypadkowo wymuszona zmiana sprawi, że w IHG ostatecznie coś zaskoczyło i teraz będzie już tylko lepiej. Rozszerzenie składu do sześcioosobowej kadry z dnia na dzień wydaje się coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem, zwłaszcza jeżeli w najbliższych dniach podopieczni IMD zdołają jedne z internetowych rozgrywek wygrać.

Kolejne sprawdziany polskich zespołów rozpoczną się kolejno o 15:00 i 17:00. Najpierw Illuminar w meczu zwycięzców spróbuje wywalczyć awans w starciu z Gambit Youngsters lub Lyngby Vikings, a przegrany tej potyczki podejmie z kolei AVEZ. Szczególnie interesujące będą bez dwóch zdań starcia z udziałem młodych Rosjan, którzy ostatnio znajdują się na fali wznoszącej, zajmują aktualnie trzydzieste miejsce w światowym rankingu i dopiero co zgarnęli dla siebie główną nagrodę za triumf w ramach Nine to Five 1.

Fot. Games Clash Masters / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze