Zmiany w HLTV.org. Striker i Professeur przejmują kierownictwo redakcji

02.08.2021, 21:17:22

Znaczące zmiany zaszły w HLTV.org. Z funkcji redaktora naczelnego owianego kultem serwisu esportowego zrezygnował Luís „MIRAA” Mira. A to zagwarantowało awanse Milanowi „Strikerowi” Švejdzie i Zvonimirowi „Professeurowi” Burazinowi.

Mira rozstał się z redakcją HLTV.org, zrzekając się tym samym pozycji redaktora naczelnego. Portugalczyk redaktorem międzynarodowego portalu został już w 2009 roku. Ponad dziesięcioletnia przygoda z kultową redakcją – w tym kilkuletnia na stanowisku redaktora naczelnego – dała mu miano dziennikarza z najdłuższym stażem w zespole. Dziś jednak jego historia z projektem dobiegła końca.

Obowiązki Miry jako redaktora naczelnego przejął Milan „Striker” Švejda – dziennikarz związany z HLTV.org od 2013 roku. Jednocześnie Zvonimir „Professeur” Burazin awansował na stanowisko szefa operacyjnego po ponad pięciu latach na pokładzie redakcji.

Luís był integralnym członkiem zespołu informacyjnego i dołożył dużą cegiełkę do tego, gdzie dzisiaj się znajdujemy. Jest doskonałym pisarzem i będzie nam bardzo brakować zarówno na płaszczyźnie koleżeńskiej, jak i na stanowisku lidera. Życzymy mu wszystkiego najlepszego wszędzie tam, gdzie zabierze swoje talenty komunikuje Striker w oficjalnym oświadczeniu.

Pod nowym kierownictwem będziemy nadal koncentrować się na utrzymaniu wysokiej jakości, a także wszechstronnym relacjonowaniu wszystkich obszarów związanych z wyczynowym Counter-Strikiem: od zmian w składach, przez sprawozdania z turniejów, wywiady, zapowiedzi wydarzeń, na innych funkcjach czy materiałach, które do tej pory czytałeś w HLTV kończąc – dodaje nowy redaktor naczelny.

Milan „Striker” Švejda i Zvonimir „Professeur” Burazin – kolejno nowy redaktor naczelny i dyrektor operacyjny redakcji HLTV.org

Zmiany umożliwiły redakcji spojrzenie na aktualny stan projektu z dystansu. Kierownictwo zapowiedziało już odświeżone podejście do publicystyki, a także szereg funkcjonalnych zmian witryny. Niebawem pojawić mają się także specjalne relacje na żywo meczów o wysoką stawkę.

Striker i Professeur zapowiedzieli ponadto start rekrutacji do zespołu informacyjnego. Awans otrzymał z kolei Danish “Nohte” Allana, który od 2019 roku pełnił rolę młodszego redaktora. Dziś może pochwalić się tytułem starszego dziennikarza.

Przypomnijmy, że w skład redakcji HLTV.org wchodzi dwóch Polaków. Radosław Makuch od w międzynarodowej stajni wyrósł na jednego z najbardziej docenianych fotografów esportowych na świecie, a Filip Szatkowski stanowi o sile działu wideo.

Radosław Makuch: Wystarczyło jedno słowo, żeby moje życie potoczyło się zupełnie inaczej

Fot. HLTV.org

Tagi:
HLTV.org Professeur Striker
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze