zeek w starciu z byłym zespołem. Acend podejmie G2 w finale VCT Challengers

zeek w starciu z byłym zespołem. Acend podejmie G2 w finale VCT Challengers

11.07.2021, 03:41:36

Pięć dni rywalizacji w ramach VCT Challengers zostanie dziś zwieńczone finałem turnieju w formacie BO5. Na serwerze zamelduje się polski duet grający pod banderą Acend w postaci Aleksandra „zeeka” Zygmunta i Patryka „starxo” Kopczyńskiego, a także G2 Esports, które po dreszczowcu uporało się wczoraj ze szwedzkim Guild Esports w ostatecznym starciu w ramach drabinki przegranych. 

Zarówno Acend, jak i G2 Esports, już wcześniej zapewnili sobie udział w finałach Challengers EMEA, w których o wyjazd na międzykontynentalny turniej w Berlinie powalczą najlepsze piątki z Europy, Turcji oraz regionu CIS. Dzisiejsze walka w finałowej potyczce będzie toczyć się przede wszystkim o seeding, ale też nagrodę pieniężną. Za pierwszą lokatę przewidziano czek na okrągłe siedemnaście tysięcy dolarów.

Wczorajszego popołudnia po pełnej serii BO5 poznaliśmy formację, która finalnie uplasowała się na najniższym stopniu podium. Guild Esports co prawda prowadziło z G2 2:1 w mapach i miało trzy punkty meczowe na Iceboxie, jednak finalnie to Auni „AvovA” Chahade i jego kompani okazali się górą. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj bez cienia wątpliwości wybitna dyspozycja Žygimantasa „nukkye” Chmieliauskasa, który był prawdziwym motorem napędowym powrotu i triumfu na piątej arenie, jaką był Ascent.

O ile FPX i Guild Esports mogą już rozpocząć treningi przed VCT Challengers EMEA, o tyle na serwerze w finale spotkają się zawodnicy Acend i G2 Esports. Od momentu zaangażowania w projekt Aleksandra „zeeka” Zygmunta międzynarodowa piątka grająca pod banderą austriackiej organizacji nie poniosła jeszcze żadnej porażki i oddała zaledwie jedną mapę w dwunastu meczach. Czy zeek pokona swojego byłego pracodawcę i wraz ze swoimi kompanami przedłuży imponującą serię? O tym przekonamy się już po godzinie 15:00.

Harmonogram dzisiejszych spotkań: 

  • 15:00 – Acend vs. G2 Esports

Finał VCT Challengers wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale Polsat Games.

Fot. ProPlayers / Łukasz Twardowski / Entropiq

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze