Nie podskakuj do zeeka i MOLSIEGO – to przecież ścisła czołówka Europy – ESPORTÓWKA

Nie podskakuj do zeeka i MOLSIEGO – to przecież ścisła czołówka Europy – ESPORTÓWKA

09.01.2021, 08:35:40

Przynajmniej w czymś Amerykanie wyraźnie odstają na plus od Europejczyków. Mimo to szalony ScreaM i tak bierze, co jego – a dwóch Polaków towarzyszy mu w rankingach najbardziej skutecznych strzelców na Starym Kontynencie. TaZ rozpoczyna negocjacje z flushą. Avahir kierowany szachową furią zaczyna prowokować rywali TikTokami. A Jankos zdradza kulsy swojego sprytnego planu. Łapcie dzisiejszą ESPORTÓWKE.

Wiemy już, w czym region NA wyprzedza EU

O ile w czołowej dwudziestce graczy CS:GO najchętniej odwiedzanych na Liqupedii pojawiło się tylko sześciu zawodników z regionu NA – a w tym trzech Brazylijczyków! – o tyle nie ma wątpliwości, kto trzęsie rynkiem Valoranta. Ranking omawiający popularność esportowców związanych z tytułem Riot Games jest przez amerykańską scenę zdominowany. Trzynastu Amerykanów, czterech Kanadyjczyków i tylko trzech Europejczyków – smutny to obrazek dla Starego Kontynentu.

Nie zmienia się jednak jedno – wybitna popularność Adila „ScreaMa” Benrlitom. Drugi w zestawieniu CS:GO, trzeci w klasyfikacji Valoranta. Nieźle!

Nie podskakuj do Polaków, rozumiesz?

To nie koniec tematu ScreaMa. Ten znalazł się również w czołówce najbardziej skutecznych graczy Valoranta w Europie. Zestawienie powstało w oparciu o współczynniki ACS, ADR oraz DPR. W czołowych piątkach oprócz Belga znaleźli się jeszcze… Polacy. To Aleksander „zeek” Zygmunt został wyróżniony w dwóch kategoriach. W jednej z nich towarzyszył mu zresztą Michał „MOLSI” Łącki. I to jest jakość, panie i panowie!

HONORIS|flusha

Odszedłem z Fnatic. Jeśli jakaś organizacja rozgląda się za ciekawym projektem, niech nie waha się ze mną skontaktować – napisał na Twitterze Robin „flusha” Rönnquist. I faktycznie, Szwed rozstał się ze szwedzką potęgą, by swoją karierę kontynuować prawdopodobnie w towarzystwie Miikki “suNny’ego” Kemppi i Timothy’ego “automatica” Ta

Kto ich przygarnie? Cóż – może Wiktor “TaZ” Wojtas? Wyobraźcie to sobie – ćwierćfinał Polskiej Ligi Esportowej, a w nim HONORIS w składzie TaZ, NEO, flusha, autimatic, suNny. Może w takim towarzystwie udałoby się cokolwiek osiągnąć.

PogChamp dnia

Sprawa rozwiązana. Stary i kultowy PogChamp zniknął, ale nowy rozwali system. Ekipa Twitcha zapowiedziała bowiem, że przynajmniej przez jakiś czas słynna emotikona będzie zmieniać się co 24 godziny. Akcja rozpoczyna się już dzisiaj, więc – kto wie – niebawem na czacie możecie doszukać się szalonych twarzy Patitka czy Jankosa. A wszyscy na to liczymy przecież najbardziej…

Szachowy mistrz oszalał

Trudno się nie zgodzić. Umiejętności szachowe Avahira > jakość TikToków Avahira. Ale cholera, trzech zwycięstw w turnieju szachowym współorganizowanym przez LOTTO oraz Options Podcast nie zabierze mu nikt. nzq na deskach, Veggie pokonany, Sinmivak bez szans – tak wchodzi się do półfinału.

Dziś z kolei wystartuje druga strona drabinki, w której również zobaczymy masę przedstawicieli ze sceny League of Legends – a w tym m.in. Czekolada, Kubona, Wyska, Cinkrofa, Arqueela, Rybsona czy Silv4na.

Jankos – król taktycznego sprytu

Na koniec pokłony – nie tylko dla króla dżungli, ale i mistrza sprytu taktycznego. Nie przegrać gry, nie grając w grę? Jankos, naucz nas tego!

Fot. x-kom AGO
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze