zeek i starxo zagrają w play-offach VCT! Acend wysyła SuperMassive Blaze do domu

zeek i starxo zagrają w play-offach VCT! Acend wysyła SuperMassive Blaze do domu

16.09.2021, 18:55:09

Acend zagra w play-offach VCT Masters Berlin. Aleksander “zeek” Zygmunciak i Patryk “starxo” Kopczyński kontynuują więc przygodę z prestiżowym turniejem. Tureckie SuperMassive Blaze może z kolei rozpocząć pakowanie walizek.

To nie był mecz oczywistości. Choć w meczu inauguracyjnym grupę Acend nie dało Turkom najmniejszych szans, w trakcie spotkania rewanżowego SuperMassive Blaze od początku narzuciło rywalom niełatwe warunki. Ascent został przez ekipę Meliha „pAury” Karadurana zdobyty przecież z ogromną łatwością.

Formacja Polaków nie zamierzała jednak nadstawiać przeciwnikom policzka. Kiedy drużyny spotkały się na Bindzie, Acend raz jeszcze pokazało, że na mapie tej czuje się niczym w domu. Tym razem to Turcy przechodzili na przerwę ze spuszczonymi głowami. 

I cóż, choć decydujący upływał w rytm zaciętej wymiany i biegu łeb w łeb, finalnie to międzynarodowa sekcja wrzuciła szósty bieg. A starxo i zeek? Możemy tylko zdjąć przed nimi czapki, pochylając się przy tym w pas.

Acend 2:1 SuperMassive Blaze – Ascent 6:13; Bind 13:7; Split 13:10

Acend awansowało więc do play-offów, opuszczając grupę śmierci z drugiego miejsca. Z koszyka A promocję uzyskali także reprezentanci Vision Strikers. Obie sekcje dzielą miejsce w etapie zasadniczym z Teamem Envy, KRÜ Esports, 100 Thieves, G2 Esports i Sentinels.

O ostatni bilet do czołowej ósemki powalczą teraz gracze Gambit Esports i Crazy Racoon. Faworyt jest tylko jeden. I nie mówimy tu o ekipie z Japonii.

Promocja do etapu pucharowego zagwarantowała ponadto Acend spory skok w klasyfikacji ECP. Aktualnie drużyna biało-czerwonego duetu znajduje się na szczycie tabeli, zachowując duże szanse awansu na VALORANT Champions 2021.

Fot. Colin Young-Wolff / Riot Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze