zeek i starxo poza VCT Masters. Czas wyłonić finalistów

zeek i starxo poza VCT Masters. Czas wyłonić finalistów

18.09.2021, 13:03:10

Z nieba do piekła, do nieba i z powrotem. Tak w dużym skrócie można opisać przygodę Acend w ćwierćfinałowym meczu przeciwko 100 Thieves. Aleksander „zeek” Zygmunt i Patryk „starxo” Kopczyński po obfitującej w dramaturgię serii BO3 pożegnali się z rywalizacją w ramach VCT Masters Berlin. 

Jeden z najważniejszych dni w dziejach esportowego VALORANTA przeszedł do historii. Ćwierćfinały VCT Masters Berlin wyłoniły najlepszą czwórkę turnieju, w której niestety nie znalazła się ekipa polskiego duetu. W pierwszej kolejności przepustkę do półfinału zabezpieczyło Gambit Esport, a krótko później dołączyło do nich także G2.

Najwięcej emocji siłą rzeczy wygenerował ćwierćfinał pomiędzy 100 Thieves oraz Acend Club. Starcie amerykańskich weteranów z europejskim powerhousem było bez cienia wątpliwości jednym z najlepszych meczów w historii strzelanki od Riot Games.

Już samo veto wzbudziło mnóstwo emocji. Decydujące się na Haven Acend podgrzało atmosferę, jednak jak zweryfikował serwer – nie był to najlepszy wybór. O wszystkim zadecydował Breeze, na którym Polacy i ich kompani prowadzili w pewnym momencie 12:7, jednak wicemistrzowie Ameryki Północnej wykazali się ogromnym spokojem i doprowadzili do dogrywki, która przyniosła im końcowy triumf.

Niemałe zaskoczenie mogli przeżyć niektórzy również w starciu Envy z Sentinels. Tyson „TenZ” Ngo i spółka zostali mocno sponiewierani przez najniższy seed regionu NA, a co za tym idzie, upadły ich szanse na triumf i obronę trofeum VCT Masters.

Dziś będziemy świadkami regionalnych półfinałów. G2 Esports zmierzy się z Gambit, a 100 Thieves podejmie Envy. Tym samym już wieczorem poznamy finalistów berlińskiej edycji VCT Masters, a także dostaniemy kolejne informacje o obsadzie mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w grudniu.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w ramach VCT Masters Berlin: 

  • 18:00 – G2 Esports vs. Gambit
  • 21:00 – 100 Thieves vs. Envy

Wszystkie spotkania w ramach VCT Masters Berlin wraz z polskim komentarzem możecie śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Riot Games / Colin Young-Wolff

Fot. Colin Young-Wolff/Riot Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze