Zbanowani milionerzy. Valve wlepia dożywotnie kary na scenie Doty2

03.01.2021, 14:46:39

Ustawianie spotkań i azjatycka scena którejkolwiek dyscypliny esportowej to już nierozłączny duet. Dziś zamknęła się sprawa z lutego ubiegłego roku, a Valve wydało surowy wyrok. Dożywotnie wykluczenie z rozgrywek Doty2 za ustawianie spotkań otrzymali reprezentanci Newbee, w skład których wchodzi były mistrz świata tejże gry.

Jak ustawiać mecze, to tylko z oscarowymi aktorami

A nie z zawodnikami, od których podstępem śmierdzi na jakiś kilometr. Bo właśnie tak zachowywali się reprezentanci Newbee i Avengerls w kultowym (w złym tego słowa znaczeniu) już meczu. Ten odbył się w lutym tego roku, jednak w historii Doty2 pozostanie już na zawsze.

Do czego porównać zagrywki Avengerls, które w drugiej i trzeciej grze serii BO3 miało ogromną przewagę? Tak po piłkarsku – wyglądało to, jakby drużyna mająca trzy bramki przewagi nagle zaczęła pakować sobie samobóje. I to jeden za drugim. Aż do momentu, w którym byli pewni przegranej.

No kiepska gra aktorska, prawda? Nie było trudno połapać się w tym, że coś tu śmierdzi. Widziała to cała społeczność i nie umknęło to uwadze Valve oraz Perfect World. Wszczęto śledztwo, które miało obnażyć oszustwa graczy. To przeciągnęło się aż do 2021 roku, jednak dziś znamy już werdykt.

Dożywotnie bany

Chyba jedyna słuszna kara za tak haniebne poczynania. Bo jak inaczej potraktować oszustów, którzy – kto wie – być może nie pierwszy raz dopuścili się takiego przestępstwa. Bo w azjatyckiej rzeczywistości to chleb powszedni. Niekoniecznie w Docie2, ale też w CS:GO czy innych esportowych tytułach. 

Kara została nałożona na pięciu reprezentantów Newbee, jak i całą organizację. Dokładny wyrok brzmi – zakaz uczestnictwa w turniejach Doty2 organizowanych przez Valve i Perfect World. A to w tej dyscyplinie wszystko, więc werdykt równie dobrze można odebrać za oficjalne zakończenie kariery wymienionej niżej piątki. Cóż, nikt nie będzie tęsknić.

  • Zeng “Faith” Hongda
  • Wen “Wizard” Lipeng
  • Xu “Moogy” Han
  • Yin “Aq” Rui
  • Yan “Waixi” Chao

Dwóch wspomnianych to milionerzy, którzy dorobili się na mistrzostwach świata The International. Faith lata temu wygrał nawet te zawody, a nie tak dawno wraz z Moogym zdobył wicemistrzostwo, za które drużyna wzbogaciła się o grubo ponad 3 miliony dolarów. Czy warto było szaleć tak dla jednej ustawki? To pytanie cała piątka będzie zadawać sobie już zawsze.

Fot. Pixabay

Tagi:
Ban Faith Moogy Newbee Perfect World ustawianie meczów Valve
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze