Żarty się skończyły. Rewanż pomiędzy K1CK i AGO ROGUE w wielkim finale Ultraligi
League of Legends
Newsy
POLSKI ESPORT

Żarty się skończyły. Rewanż pomiędzy K1CK i AGO ROGUE w wielkim finale Ultraligi

01.04.2020, 14:14:38

Uważam, że w półfinale zwycięży K1CK, ale w tym prawdziwym finale powinniśmy już zobaczyć dominacje ze strony AGO ROGUE. Ostatnie tygodnie pokazały, że K1CK testowało swoje limity i sprawdzało różne warianty, co dało im dużo wiedzy na temat własnych możliwości – mówił nam jeszcze przed półfinałowym meczem Fryderyk „Veggie” Kozioł. Czy proroctwo dziada się spełni? O tym przekonamy się już dziś wieczorem, kiedy zostanie wyłoniony mistrz Polski w League of Legends. Czas na wielki finał trzeciego sezonu Ultraligi!

Wczoraj mieliśmy być świadkami równej walki młodych diabłów z DV1 z morderczą maszyną w postaci AGO ROGUE. W ogólnym rozrachunku na naszych ekranach pojawił się jednak teatr jednego aktora, a podopieczni Alexeya „Sharkza” Tarandy bez większych trudności rozprawili się z obrońcami tytułu i tym samym wywalczyli bilet na European Masters. Na Pawła „Woolite’a” Pruskiego i jego kompanów czeka jednak „final boss”. Akademia LEC spróbuje dowieść swojej wyższości nad aspirującym do miana hegemona K1CK.

Kiedy tydzień temu rozgrywane były półfinały, to większość ekspertów bez większego zastanowienia stawiało na AGO ROGUE, które miało przecież za sobą świetny sezon zasadniczy. Podopieczni Pawła „delorda” Szabli pokazali jednak, że w meczach o największym ciężarze gatunkowym są po prostu bestiami. Wynik 3:1 jest oczywiście bardzo przekonujący, ale po potyczce AGO z devils.one możemy być pewni, że gwiazdorsko obsadzony skład wyciągnął wnioski. W wielkim finale czeka nas nowe rozdanie i świeży start.

Wszystko wskazuje przede wszystkim na to, że w końcu przyjdzie nam śledzić pięciomapową serię. Co prawda część presji została zdjęta z obu formacji, wszak zarówno K1CK, jak i AGO ma już zapewniony udział w EU Masters, jednak nie jest tajemnicą, że obie piątki zostały złożone po to, żeby święcić triumf w Ultralidze. Zapowiada się jazda bez trzymanki, niestandardowe wybory i kawał dobrego League of Legends. W tym finale nie będzie sentymentów i momentów rozluźnienia. Na ekranach powinniśmy ujrzeć walkę o każdy centymetr Rifta.

Początek wielkiego finału trzeciego sezonu Ultraligi został zaplanowany na pierwszy kwietnia o godzinie 17:00. Spotkanie będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale Polsat Games.

Fot. K1CK Neosurf