Flashpoint wydał oświadczenie sprawie meczu Anonymo vs NIP*

16.05.2021, 20:46:46

Flashpoint wydał specjalne oświadczenie dotyczące zamieszania związanego z powtórką meczu Anonymo kontra NIP. Powtórką absurdalną. Powtórką, która według władz ligi odbędzie się dziś o 21.

– W trzeciej rundzie pierwszej mapy NIP zwołał przerwę techniczną, którą argumentował problemami z utratą pakietów. Zmienialiśmy lokalizację serwera pomiędzy czterema regionami (Niemcy, Holandia i Szwecja, gdzie stacjonował NIP), ale żadna z tych prób nie rozwiązała problemu. Wszystkie okoliczności wskazywały więc na to, że jest to problem z połączeniem internetowym NIP – czytamy w oświadczeniu.

– Według zasad turnieju zmagania były kontynuowane na domyślnej lokalizacji serwera – niemieckiej. Żadna drużyna nie złożyła oficjalnego wniosku o przełożenie spotkania. Problemy z połączeniem NIP zostały rozwiązane w trakcie trzeciej mapy i drużyna dokończyła spotkanie bez komplikacji. Po meczu NIP zakomunikował administratorom, że problemy dręczyły ich jednak również na trzeciej mapie. 

– W sobotni poranek władze ligi otrzymały oficjalny wniosek od NIP o powtórzenie ostatniej mapy lub całej serii przeciwko Anonymo. Argumentowano to tym, że problemy z internetem uniemożliwiły drużynie równą rywalizację i nie mogły być kontrolowane przez NIP. NIP dostarczył również właściwe dowody swoich problemów z internetem.

– 15 maja zespół zespoły operacyjne przeanalizowały dalszą dokumentację dostarczoną przez NIP i przeprowadziły rozszerzoną sekwencję testów i konfiguracji, aby ostatecznie zidentyfikować problem, który wpływa na połączenie urządzeń NIP z grą. Wydawało się, że kłopot jest związany z niektórymi ustawieniami zabezpieczeń na serwerze, które częściowo blokowały ruch z połączenia NIP / usługodawcy internetowego, co potwierdziło, że nie jest to coś, co można policzyć i rozwiązać.

– Po dokładnym rozważeniu natury problemu, zasadności roszczenia i wagi meczu, zespół operacyjny ligi zdecydował się przyjąć prośbę NIP o ponowne rozegranie meczu, która została przekazana obu drużynom 15 maja. Mecz zaplanowano na niedzielę 16 maja o godzinie 21:00 CEST. NIP zaoferował Anonymo wybór pomiędzy grą w pełnym BO3 lub tylko w ostatnią mapę.

– Ponadto, aby zapewnić wszystkim zaangażowanym drużynom wystarczająco dużo czasu na przygotowanie kolejnych meczów, mecz pomiędzy przegranym NIP a Anonymo Esports z Heynas w drabince przegranych zostanie rozegrany we wtorek 18 maja o godzinie jeszcze nieznanej, a nie w niedzielę 16 maja, jak wcześniej było to zaplanowane.

– Uważamy, że uczciwość turnieju ma najwyższe znaczenie podczas organizowania wydarzeń i chociaż ta decyzja nie jest idealna dla drużyn, graczy i operatorów turniejów, uczciwość i integralność operacji turniejowych zawsze będzie miała pierwszeństwo.

***

Flashpoint poinformował, że mecz jednak nie odbędzie się dziś. Najnowsza data jest nieznana, a NIP daje zawodnikom Anonymo wybór – zagrać BO1 lub BO3. Rozumiecie? NIP daje Anonymo wybór. Bez komentarza.

Fot. Flashpoint

Tagi:
Anonymo Esports FLASHPOINT NiP
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kacper
Kacper
1 miesiąc temu

Żart totalny, anonymo widząc problemy NIP’u w pierwszej mapie proponowało przełożenie meczu, lecz oni uparcie nalegali, aby go grać. Teraz po przegranej jest płacz na niby „loss”. Jak dla mnie sytuacja śmieszna.

Jakub
Jakub
1 miesiąc temu

Gdyby Anonymo przegrało to nikt by nie powiedział o problemach technicznych, a tak btw to przy 5% packet loss nie da sie grać, przy 20% nie da się ruszać a ci mówią o 40%

Wiktor
Wiktor
1 miesiąc temu

śmiech na sali, tak jak pasha mówił- anonymo nie może dać się wydymać