Zapowiedziano Ultraliga Expansion Tournament. Drużyny z Baltic Masters powalczą o Ultraligę

Zapowiedziano Ultraliga Expansion Tournament. Drużyny z Baltic Masters powalczą o Ultraligę

05.10.2021, 19:54:54

Już w najbliższą niedzielę, dziesiątego października, rozpocznie się Ultraliga Expansion Tournament, czyli turniej kwalifikacyjny do siódmego sezonu Ultraligi dla zespołów z Baltic Masters. Pięć zespołów z Krajów Bałtyckich powalczy w drabince podwójnej eliminacji w systemie BO5. Awans do kolejnej edycji UL otrzymają triumfatorzy drabinki wygranych oraz przegranych. 

W związku ze zmianami w europejskim ekosystemie rozgrywek League of Legends regiony polski i bałtycki zostały połączone. Oznacza to, że od teraz w Ultralidze zobaczymy drużyny złożone z zawodników z Polski, Litwy, Łotwy oraz Estonii.

O awans do siódmego sezonu Ultraligi powalczy pięć ekip, które do tej pory rywalizowały w Baltic Masters. Od 10 do 18 października o awans do UL rywalizować będą formacje Iron Wolves, GOEXANIMO, Goskilla, EESTI RÄSTIKUD oraz Method2Madness.

W sierpniu utrzymanie w Ultralidze wywalczyli reprezentanci Komil&Friends oraz Gentlemen’s Gaming. Dodatkowo w fazie zasadniczej bezpieczne lokaty zajęli zawodnicy devils.one, Team ESCA Gaming, K1CK, IHG, PDW oraz AGO ROGUE.

Ultraliga to oficjalna liga regionalna League of Legends wspierana przez producenta tytułu – firmę Riot Games. Do tej pory osiem topowych polskich zespołów brało udział w walce o nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce na prestiżowym turnieju EU Masters. Flagowy projekt stacji Polsat Games można oglądać równolegle na antenie Polsat Games oraz w internecie. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy.

Fot. Ultraliga

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze