Zalane biuro, brak prądu, walkower, ale na koniec dnia się odkuli – nietypowa walka AGO w ESEA MDL

Zalane biuro, brak prądu, walkower, ale na koniec dnia się odkuli – nietypowa walka AGO w ESEA MDL

30.06.2020, 09:29:06

Warszawskie ulewy zbierają kolejnych poszkodowanych – tym razem nie oszczędziły zawodników x-kom AGO. Woda w jastrzębim gnieździe nie była aż tak wielkim problemem, ale gdy zabrakło prądu, zabrakło też szans na zwycięstwo. Polacy swoje premierowe spotkanie w fazie pucharowej ESEA MDL oddali walkowerem, jednak gościna właścicieli EPC sprawiła, że dzień mogli zakończyć z uśmiechem na twarzy.

Polacy przed startem zawodów byli najliczniejszą nacją w play-offach ESEA MDL. Dwunastu biało-czerwonych przystąpiło do walki o lwią część z puli wynoszącej 36 tysięcy dolarów, jednak nawet drabinka podwójnej szansy nie uratowała pięciu z nich. Reprezentanci Actina PACT musieli stanąć do dwóch bratobójczych pojedynków – najpierw ze Sprout dychy i snatchiego, a następnie ze wspomnianym AGO. Oba przegrali. Efekt? Jedna z bardziej dotkliwych porażek PACTU w ostatnich miesiącach. 

W międzyczasie bój z bułgarskim FATE oraz niepowstrzymanym żywiołem wody toczyli gracze x-kom AGO. I przegrali. Pierwszą mapę na serwerze, drugą już poza nim. Dokładną relację ze zdarzeń w centrum treningowym Polaków znajdzie w ich Instagram Stories. Skąd tyle przeciwności losu? Nie wiemy – przecież Jastrzębie nie mogły ostatnio podpaść Zeusowi, w końcu ten zakończył karierę jeszcze w ubiegłym roku.

– Dosyć sporo atrakcji jak na jeden dzień. Najpierw nas zalało, potem brak prądu, ale na szczęście mamy jeszcze szansę wygrać play-offy – napisał po dniu zmagań Furlan.

Szczęśliwego zakończenia nie byłoby jednak, gdyby nie gościna właścicieli Esport Performance Center oraz honorowe zachowanie zawodników PACTU, którzy poczekali, choć nie musieli. Wydawać się mogło, że tyle wrażeń w tak krótkim czasie wpłynie na AGO negatywnie, ale jeśli ktoś ma mieć w naszym kraju odporną psychikę, to właśnie oni. Zwycięstwo uchroniło podopiecznych Mikołaja “miNiroxa” Michałkowa przed przedwczesnym finiszem fazy pucharowej ESEA MDL, jednak prawdziwa walka jeszcze przed nimi. Jutro trzeba pokonać Endpoint.

Gdy jedni Polacy jeździli w gości, inni ze spokojem dopisali do konta kolejne triumfy. Sprout po dwóch dogrywkach z PACTEM urządziło sobie prawdziwy festiwal strzelecki. I w mniej niż dwie godziny wstrzeliło się do finału drabinki wygranych. Nemiga tak słaba, jak FATE nie będzie, ale polsko-niemiecka armia może być równie dobra, co wczoraj. A to powinno wystarczyć do triumfu.

Eden Arena Malta Vibes Cup 1 – debiutancki singiel wspominkowy belgijskiego piłkarza Realu Madryt, czy może kolejny internetowy turniej CS:GO? Za pierwszą opcję nawet byśmy zapłacili. Całe szczęście, że za dostęp do drugiej nie musimy. Formę Illuminar Gaming w zwykłym spotkaniu pod szyldem nowych rozgrywek sprawdzą byli reprezentanci SMASH. To jak – będzie poprawa po stronie antyterrorystów, czy jeszcze nie czas? A jak nie teraz, to kiedy?

Harmonogram polskich spotkań na dziś:

  • 11:00 – Sprout vs Nordavind (transmisja)
  • 18:00 – x-kom AGO vs Endpoint (transmisja)
  • 18:00 – Sprout vs Nemiga (transmisja)
  • 18:00 – Illuminar vs ex-SMASH

Fot. x-kom AGO

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze