Żal, ból, zgrzyt zębów. Styl Dunów nie zagra na DreamHacku

Żal, ból, zgrzyt zębów. Styl Dunów nie zagra na DreamHacku

23.01.2021, 16:40:32

Nie będziemy kłamać – uroniliśmy kilka łez. Piękna przygoda polskich drużyn w zamkniętych kwalifikacjach DreamHack Open January zakończyła się klapą. Styl Dunów przegrał z HellRaisers rezultatem 1:2, a Paweł „byali” Bieliński i jego kompani pożegnali się z szansami na udział w turnieju z pulą nagród opiewającą na siedemdziesiąt tysięcy dolarów. 

Pierwsza arena? Na pełnym luzie. Maciej Bugaj po raz kolejny udowodnił, że w normalnej pracy się marnuje, więc urlop na żądanie powinien mu przysługiwać 365 dni w roku. Świetna forma byłego zawodnika Izako Boars była motorem napędowym dla Dunów, którzy nawet w najkoszmarniejszych sytuacjach odwracali losy poszczególnych rund. Bez zbędnych ceregieli udało się przypieczętować wynik 16:7 i przenieść rywalizacje na Dusta.

Tam jednak zaczęły się schody. O ile oglądaliśmy co jakiś czas ambitne próby Miłosza „mhLa” Knasiaka, czy innych zawodników Dunów, o tyle ostateczny rezultat można określić jedynie mianem wpierdzielu.

Na finałowym Trainie kilkanaście pierwszych minut upłynęło nam na ocieraniu pierwszych łez. Polacy przegrywali w pewnym momencie już 1:9 i niewiele zwiastowało, żeby stan rzeczy miał ulec drastycznej zmianie. Genialnie dysponowany Guy „anarkez” Trachtman był dla biało-czerwonych prawdziwym katem, ale dzięki brawurowej końcówce w wykonaniu Konrada „EXUSA” Jeńczenia pozwalała mieć nadzieje na powrót.

W drugiej pistoletówce defensywa Polaków posypała się w zawrotnym tempie, ale ostoją okazał się Michał „MICHU” Müller, który rozdał niesamowite pestki i umożliwił Luzowi wygranie clutcha jeden na jednego. Biało-czerwoni walczyli jak lwy do samego końca, ale w końcówce nie było już złudzeń. HR docisnęło śrubę i wyrzuciło naszych zawodników za burtę kwalifikacji.

Mimo wszystko, w końcu były jakieś powody do uśmiechu, więc chyba nie ma tragedii. Prawda?

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze