XSET i Galaxy Racer w walce o miano najlepszych kobiet w Europie

20.12.2020, 10:51:30

Formalności stało się zadość. W bitwie o złote medale DreamHacka Showdown Winter zobaczymy dwa aktualnie najlepsze zespoły w Europie. Do wielkiego finału awansowały zawodniczki XSET i Galaxy Racer Female.

Ze świecą szukać na Starym Kontynencie kobiecych formacji pokroju XSET i Galaxy Racer Female. W czystej teorii powyższy duet od dawna zostawia konkurencję daleko w tyle. DreamHack Showdown Winter jest kolejnym turniejem, który doskonale to potwierdza.

Z zawodami pożegnały się już przecież reprezentantki pride, Arcane Wave, Projectu C oraz NOFEAR5. Kiedy niżej notowane drużyny mierzyły się zresztą z ekipą Zainab „zAAz” Turkie lub sekcją Klaudii „klaudii” Beczkiewicz, na serwerze odbywały się spektakle jednego aktora. Różnica poziomów okazała się nieprawdopodobna.

Z drugiej strony – finał drabinki wygranych, w którym XSET mierzyło się z Galaxy Racer, stał się najbardziej emocjonującym meczem turnieju. Jedynym, w którym rozegrano trzy mapy, a te w dodatku wpaść mogły na konto każdej sekcji. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyły się jednak reprezentantki amerykańskiej organizacji.

Ale dzisiejszy mecz nie jest wyłącznie powtórką z finału drabinki wygranych. To też niemal idealne odwzorowanie konfrontacji wieńczącej DreamHacka Showdown Summer. Wówczas – jeszcze w barwach Teamu Originem – kadra zAAz odprawiła z kwitkiem Galaxy Racer po dwóch wyrównanych mapach. 

Kiedy myślimy o głównym pretendencie do mistrzostwa, automatycznie przed oczami widzimy właśnie zawodniczki XSET. To one muszą udowodnić, że kontrakty w nowym klubie nie zostały podpisane przez przypadek, a triumf podczas poprzedniej edycji kobiecego DreamHacka był tylko początkiem dominacji w 2020 roku. To one muszą w świat wysłać również komunikat o tym, że nadal powinny być wysłanniczkami kobiecej sceny w rozgrywkach zdominowanych przez facetów.

17:00 – XSET vs. Galaxy Racer Female – BO3

Wielki finał DreamHacka Showdown Winter rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisję turnieju znajdziecie w TYM miejscu. Wygrane oprócz mistrzowskiego tytułu zgarną 12 tysięcy dolarów z puli wynoszącej łącznie 30 tysięcy.

Fot. XSET
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze