XPG Invicta żegna swoje zawodniczki. paulele i spółka w poszukiwaniu nowego klubu

08.08.2021, 10:29:44

XPG Invicta kończy współpracę z kobiecym zespołem Counter-Strike: Global Offensive. Tym samym ekipa Pauliny “paulele” Skorzewskiej rozpoczyna poszukiwania nowej organizacji.

Przywitali je w lutym tego roku, ale po półrocznej przygodzie przyszedł czas na rozstanie. XPG Invicta oficjalnie zakończyła współpracę z kobiecym składem Counter-Strike: Global Offensive, żegnając dotyczasowe zawodniczki na Twitterze.

Mimo straty klubowego wsparcia dziewczyny postanowiły kontynuować wspólną przygodę. Drogi zawodniczek nie rozchodzą się więc w różne strony. Wręcz przeciwnie – pod szyldem RISE ekipa będzie rywalizować w zmaganiach ESEA Open, jednocześnie szukając esportowego domu. Aktualny bilans drużyny w rozgrywkach wynosi 2:0.

Dziękuję za zaufanie i życzę powodzenia w przyszłości. W dalszym ciągu będziemy występować pod znaną Wam już nazwą RISE pożegnała się z byłym już klubem Taida “Grumpy” Jasek.

W barwach XPG Invicta sekcja wzięła udział m.in. w międzynarodowych zawodach Ambush Female Spring Cup 2021. Feniksy trafiły wówczas do Grupy B i boleśnie odbiły się od ściany zagranicznych zespołów. Polki uznały wówczas wyższość Copenhagen Flames, NOFER5 i TH3CC, kończąc zmagania na ostatnim miejscu w grupie.

Były skład Invicta Female:

  • Agata „Ailie” Serafin
  • Klaudia „Bartoszenka” Bartoszak
  • Taida „Grumpy” Jasek
  • Paulina „paulele” Skorzewska
  • Sylwia „Sysula” Węglińska
  • Miłosz „MIR1ON” Piotrowski – trener

XPG Invicta nie żegna się jednak ze wszystkimi reprezentantkami składu. Na pokładzie organizacji pozostanie Agata „Ailie” Serafin, która w szeregach Feniksów pełnić będzie rolę content creatorki i streamerki.

Kobiece środowisko esportowe nad Wisłą przechodzi wyraźny kryzys. Wystarczy wspomnieć, że na początku lipca żeńską sekcję zamknęło Izako Boars.

Izako Boars zamyka kobiecą drużynę CS:GO

Fot. XPG Invicta

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze