XPG Invicta pierwszym finalistą Polish Masters

XPG Invicta pierwszym finalistą Polish Masters

05.09.2021, 17:04:21

Reprezentanci XPG Invicty pędzą jak burza przez finały Polish Masters. Wczoraj po szalonym boju rozprawili się z Team ESCA Gaming, a dziś to samo – w równie nietuzinkowym stylu – zrobili z zawodnikami Homeless. Tym samym Mateusz „JiN” Romanowski i spółka zameldowali się już w wielkim finale krajowych mistrzostw.

Seria rozpoczęła się w szalony, wybitny sposób. Już w drugiej rundzie niesamowitą akcją popisał się bowiem reprezentant Invicty – Mefisto. Jeden z Feniksów wygrał clutcha, zdobył ACE’a, a jedna ze stron w studiu Polsat Games po prostu eksplodowała. Ale nie ma co się dziwić… zobaczcie sami.

Porażka w takich okolicznościach najwyraźniej rozwścieczyła reprezentantów Homeless, ponieważ Ci momentalnie rozpoczęli swój zwycięski marsz. I tym szlakiem podążali naprawdę długo. Końcówka starcia to jednak kolejne emocje i walka do ostatniej rundy. Rundy, z której zwycięsko wyszli posiadający minimalną przewagę AueR i spółka. A to wystarczyło do wygrania całej mapy.

Kilka chwil później przenieślimy się na drugie terytorium bitwy – Oregon. Tam ponownie byliśmy świadkami niezwykle wyrównanego spotkania. Zamieraliśmy, kiedy dochodziło do pojedynków 1v1 jak ten, pomiędzy kapitanami zespołów. Z pasją śledziliśmy i docenialiśmy nietuzinkowe zagrywki. Po zwycięstwo mogła mogła sięgnąć tylko jedna ze stron, a w tym przypadku w dogrywce zdobyła je XPG Invicta. O losach awansu do finału miał więc zadecydować Domek Górski.

Ten jako terytorium ostatniej potyczki tej serii nie zawiódł. Obie ekipy znów walczyły zaciekle, ale tym razem po triumf sięgnęli pretendenci do mistrzostwa kraju. Zwycięstwo co prawda nie przyszło im łatwo, bowiem zdobyli je dopiero po dogrywce, jednak teraz nie ma to znaczenia. XPG Invicta przed potencjalnym rewanżem w wielkim finale będzie posiadać przewagę psychologiczną.

XPG Invicta 2:1 Homeless (Klub 5:7, Oregon 8:7, Domek Górski 8:7)

Reprezentanci XPG Invicty zagwarantowali sobie udział w wielkim finale Polish Masters, który planowo rozpocznie się dziś przed 19. Feniksy swojego rywala poznają już za chwile, a będzie nim triumfator potyczki pomiędzy MAD DOG’S PACT i Homeless. Spotkanie obejrzycie pod tym adresem.

Fot. XPG Invicta

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze