Szachy i TFT? xntentacion organizuje turniej z gwiazdorską obsadą

04.05.2021, 15:19:53

Bartosz “xntentacion” Rudecki zapowiedział kolejne rozgrywki z gwiazdorską obsadą. Hyper Szach Run Tournament 2021 połączy w sobie zmagania szachowe z karuzelą Teamfight Tactics.

Pamiętacie turniej Birthday Hand&Brain zorganizowany z okazji urodzin xntentaciona? Spontaniczne wydarzenie zebrało wokół siebie istną śmietankę szachowego uniwersum, arcymistrzów dziedziny, a w dodatku gwiazdy Internetu pokroju członka EKIPY. Zabawa zdominowana ostatecznie przez Hikaru Nakamurę i Jakuba Pateckiego z marszu okrzyknięta została sensacyjną.

Tym razem formuła rozgrywek ulegnie zmianie. Turniej rozegra się bowiem w dwóch dziedzinach: szachowej, jak i w Teamfight Tactics – grze nazywanej często esprotowymi szachami. Niezmienna pozostanie jednak idea: każdy uczestnik ma się nauczyć czegoś nowego. Ponownie w akcji zobaczymy ponadto szereg gwiazd Twitcha oraz YouTube’a, ulubieńców zebranych wokół kanału Rudeckiego, a także członków esportowego środowiska.

Na linii startu zobaczymy szesnastu graczy podzielonych na osiem par. W każdym z duetów jedna osoba pełnić będzie rolę specjalisty od szachów, druga natomiast wcieli się w eksperta do spraw Teamfight Tactics. Partie szachów rozgrywane będą na zasadach gry “Kloc w parach”. Podczas pojedynków TFT zawodnik ze środowiska Riot Games kierować będzie natomiast ruchami szachisty. 

W gronie uczestników widzimy kilka szczególnie interesujących duetów. Jakub Patecki połączy siły z Łukaszem “Wujkiem Łukim” Wojtycą, tworząc tym samym bezpośrednie przedstawicielstwo EKIPY. Patec w kolaboracji z arcymistrzem Hikaru udowodnił już, że po szachownicy porusza się rewelacyjnie. Wujek Łuki jest z kolei zaangażowanym fanem TFT.

Znamy rozstrzygnięcia turnieju xntentaciona. Patecki i Hikaru otarli się o mistrzostwo

Co poza tym? Dawid Czerw usiądzie do rywalizacji razem z Łukaszem „Tuttkiem” Lipką. Daniel “Rajon” Pastusiak stanie w szranki z Qiyu “Nemsko” Zhou u boku. Wojciech “Lewus” Strykowski współpracować będzie z Maciejem „Kezmanem” Gramackim. A to tylko początek. Pełną listę uczestników znajdziecie na poniższej grafice:

Hyper Szach Run Tournament 2021 – pełna lista uczestników

Jak wynika ze słów Rudeckiego, rozgrywki prawdopodobnie odbędą się 12 maja. Czy xntentacion przygotował coś ciekawego dla widzów? Cóż, brak jego nazwiska na liście uczestników jest zastanawiający. Być może czeka nas wyjątkowa niespodzianka.

Fot. Facebook/KochamSzachy
Tagi:
Ekipa Patecki Wujek Łuki xntentacion
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze