Xizt wraca do CS:GO, ale nie jako gracz. Szwed analitykiem w Heroic

Xizt wraca do CS:GO, ale nie jako gracz. Szwed analitykiem w Heroic

21.10.2021, 11:59:11

Raptem miesiąc temu Richard “Xizt” Landström ogłosił koniec swojej zawodniczej kariery. Jednocześnie zapowiadał, że nie może doczekać się tego, co nadejdzie. No i już jest. Szwed objął stanowisko analityka w Heroic, a podczas zbliżającego się Majora stanie za plecami zawodników.

Posada szkoleniowca w Heroic zwolniła się już jakiś czas temu. Nie było to klasyczne, pokojowe rozstanie. Prawdopodobnie słyszeliście o aferze HUNDENA, która ciągnie się do dzisiaj. Dziś jednak nie o tym, choć sama sprawa posłużyła tu za całkiem dobre wprowadzenie.

Wolny stołek w Heroic i zbliżający się Major w Sztokholmie oznaczały jedno – organizacja wkrótce zatrudni nowego trenera. Niewielu jednak podejrzewało, że będzie nim legenda Ninjas in Pyjamas – Xizt. Choć ten pełnoprawnym trenerem w tej chwili nie jest. Co prawda Richard będzie operować zza pleców zawodników podczas PGL Majora, jednak po turnieju ma przesunąć się na stanowisko analityka. Oznacza to tyle, że duńska organizacja po turnieju będzie rozglądać się za pełnoprawnym szkoleniowcem.

Xizt w roli analityka? Brzmi jak strzał w dziesiątkę. Szwed zjadł zęby na prowadzeniu gry czy to w CS:GO czy we wcześniejszych wersjach gry. Instynkt taktyka towarzyszył mu od lat, stąd nie dziwi, że jego esportowa ścieżka po zakończeniu kariery powędrowała w tymże kierunku.

Dlaczego nie pełnoprawny trener? Być może Heroic w długoterminowej współpracy ze Szwedem bierze pod uwagę jego awans na stanowisko szkoleniowca drużyny. Warto jednak zaznaczyć, że dowodzenie zespołem nie jest pracą dla wszystkich. Xizt nigdy nie należał do dowódców energicznych, takich, którzy słowem mogliby pobudzić zespół do walki. A to cecha, którą trener musi posiadać.

Skład Heroic na Majora:

  • Casper „⁠cadiaN⁠” Møller
  • Martin „⁠stavn⁠” Lund
  • René „⁠TeSeS⁠” Madsen
  • Rasmus „⁠sjuush⁠” Beck
  • Ismail „⁠refrezh⁠” Ali
  • Richard „⁠Xizt⁠” Landström – trener

Fot. FACEIT / Joe Stephens

Tagi:
Heroic Xizt
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze