x-kom AGO kończy rok mistrzostwem. Jastrzębie wygrywają piątą edycję LOOT.BET!

22.12.2019, 17:29:00

W szampańskich nastrojach x-kom AGO zakończył CS-owy rok 2019. Jastrzębie z drabinki przegranych przebiły się do meczu o złoto, by ostatecznie sięgnąć po trofeum. Polacy zostali mistrzami piątego sezonu LOOT.BET.

To była długa, bo trwająca od połowy listopada droga. Gracze x-kom AGO musieli najpierw przebić się przez fazę zasadniczą, co wyszło im całkiem zgrabnie. W systemie szwajcarskim przegrali zaledwie jedno spotkanie ze SKADE, by pokonać Actinę PACT, HAVU i Winstrike Team.

W etapie pucharowym ekipa Damiana „furlana” Kisłowskiego z problemami spotkała się już w pierwszej rundzie, gdy uznała wyższość Wisły All in! Games Kraków. Przegrana przeciwko rodakom nie wybiła jednak Jastrzębi z rytmu. Te drabinkę przegranych przeszły bowiem jak burza. Ponownie ograły Actinę PACT, zrewanżowały się na SKADE, z kwitkiem odprawiły Nordavind, a o wejście do finały raz jeszcze zagrały HAVU. Wygrały.

Mecz o złoto również okazał się próbą wyrównania rachunków. Zawodnicy Winstrike Teamu prawdopodobnie mieli w głowie porażkę grupową. Polacy jednak podeszli do pojedynku bez sentymentów, bardzo szybko potwierdzając swoją wyższość nad rywalami. Ekspresowo zdobyty Train, nie bez problemów, ale mimo wszystko pewnie zgarnięty Nuke i… tytuł mistrzowski trafił na konto Polaków.

Oprócz skromnych punktów w światowym rankingu Jastrzębie zgarnęły aż 18 tysięcy dolarów. Obroniły tym samym honor Polaków. Choć biało-czerwoni od wielu edycji licznie występowali w zawodach z cyklu LOOT.BET, nigdy wcześniej nie udało im się stanąć na najwyższym stopniu podium.

Czołowa czwórka LOOT.BET 5:

1. miejsce – x-kom AGO – 18 tysięcy dolarów
2. miejsce – Winstrike Team – 7,5 tysiąca dolarów
3. miejsce – HAVU – 3 tysiące dolarów
4. miejsce – Nordavind – 1,5 tysiąca dolarów

Tym razem oprócz x-kom AGO swych sił spróbowali gracze Wisły All in! Games Kraków, Actiny PACT i Izako Boars. Żadna z powyższych drużyn nie zawędrowała jednak do strefy medalowej.

Fot. ESL

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze