x-kom AGO eliminuje Anonymo! Jastrzębie zagrają o trzecie trofeum EMP

x-kom AGO eliminuje Anonymo! Jastrzębie zagrają o trzecie trofeum EMP

16.05.2021, 00:01:53

x-kom AGO wyrzuciło Anonymo Esports z walki o tytuł ESL Mistrza Polski. Jastrzębie z impetem wleciały do wielkiego finału najważniejszych rozgrywek w kraju.

Kto by się spodziewał tak wielowymiarowego widowiska. Jeszcze wczoraj zawodnicy Anonymo Esports sprowadzili do parteru Ninjas in Pyjamas w prestiżowych rozgrywkach międzynarodowych. Dziś natomiast natknęli się na ogromne problemy w starciu o finał mistrzostwa kraju. Ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego nie powalczy o złote medale ESL Mistrzostw Polski. Gracze x-kom AGO okazali się bezlitosnymi bestiami.

Podczas inauguracyjnej mapy w Gnieździe grało dosłownie wszystko. Począwszy od pewności siebie Michała “snatchiego” Rudzkiego i jego skutecznej walki snajperką, przez taktyczne przygotowanie Mikołaja “miniroxa” Michałkowa, na kadrowych wariacjach i indywidualnej formie każdego z reprezentantów kończąc. 

Wystarczy wspomnieć, że z bardzo dobrej strony na Inferno pokazał się Eryk “leman” Kocęba. Wyciągnięty niczym as z rękawa raz jeszcze pokazał, że jego obecność na ławce rezerwowych nie jest wyłącznie kurtuazją. 

Anonymo Esports wyglądało niczym emocjonalnie wypompowany organizm. Inferno nigdy nie znajdowało się w wachlarzu mocnych stron zespołu. Zaledwie sześć zdobytych rund na etapie półfinału krajowego czempionatu wydaje się jednak wynikiem co najmniej niedostatecznym.

HONORIS w wielkim finale ESL Mistrzostw Polski!

Energia w obozie Anonimowych zaczęła powracać jednak na Nuke’u. Choć w obronie to x-kom AGO wypracowało niedużą, aczkolwiek bezpieczną przewagę 9:6, po zmianie stron ekipa Snaxa wcieliła się w role w przerażających łowców ptactwa. Kacper “Kylar” Walukiewicz i jego cosplay szeryfa, Pogorzelski z wybitną akcją snajperską w kurniku, szalona runda eco w dolnej strefie detonacji i pewność siebie, z jaką ANO dusiło rywali najzwyczajniej w świecie zapracowały na trzecią mapę.

Nie zagrała z kolei kadrowa rotacja. Do aktywnego składu na Nuke’u powrócił Paweł “reatz” Jańczak i mimo świetnego wejścia w mecz, finalnie nie odcisnął wielkiego piętna na występie Jastrzębi. Na Mirage’u ponownie zobaczyliśmy więc lemana.

I okazało się to strzałem w dziesiątkę. W strojach antyterrorystów Anonymo wyszło na niewielkie prowadzenie, ale kiedy to x-kom AGO zaczęło bronić bombsite’ów ich rywale zamilkli. Nie był to Mirage z wczorajszego pojedynku przeciwko Ninjas in Pyjamas. Wyłącznie trzy rundy ugrali Anonimowi w ofensywie, odpadając tym samym z ESL Mistrzostw Polski.

Anonymo Esports 1:2 x-kom AGO – Inferno 6:16; Nuke 16:13; Mirage 11:16

O trofeum ESL Mistrzostw Polski zagrają więc x-kom AGO oraz HONORIS. Niespodziewany to finał, biorąc pod uwagę rozkład sił w ostatnich miesiącach. Jastrzębie zagrają o trzeci tytuł w historii cyklu. HONORIS spróbuje osiągnąć natomiast pierwszy sukces tej rangi.

Fot. x-kom AGO / Aleksandra Dorociak

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze