x-kom AGO zagra w Budapeszcie. Jastrzębie mistrzami PUCHARU NDE

x-kom AGO zagra w Budapeszcie. Jastrzębie mistrzami PUCHARU NDE

08.10.2021, 21:26:17

Gracze x-kom AGO będą reprezentować Polskę na V4 Future Sports Festival w Budapeszcie. Jastrzębie zwyciężyły bowiem wszystkie mecze podczas PUCHARU Narodowej Drużyny Esportu, zgarniając przy tym kolejny mistrzowski tytuł.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zameldowały się cztery formacje ze ścisłej czołówki kraju. Esports Association – koordynatorzy Narodowej Drużyny Esportu – na podstawie globalnego i krajowego rankingu do gry zaprosili Wisłę All in! Games Kraków, x-kom AGO, HONORIS i Izako Boars. Walka toczyła się nie tylko o nagrody z puli 40 tysięcy złotych, ale przede wszystkim przepustkę na międzynarodowe zawody V4 Future Sports Festival.

Formuła rywalizacji była prosta. Drabinka składała się bowiem na dwa półfinały i mecz o złote medale utrzymane w stylu BO3. Wszystko rozwiązało się więc w zaledwie jeden dzień. Na start turnieju HONORIS szybko rozprawiło się z Izako Boars, a x-kom AGO nie dało większych szans Wiśle All in! Games Kraków. Tym samym w pojedynku o wszystko zobaczyliśmy powtórkę z finału ESL Mistrzostw Polski.

I cóż, Jastrzębie z niesłychaną łatwością rozprawiły się z HONORIS, co niejako osłodziło im zaskakująca stratę tytułu mistrza kraju. Na Stadionie Śląskim Jastrzębie dosłownie rozszarpały formację Wiktora “TaZa” Wojtasa i Filipa “NEO” Kubskiego, tracąc na każdej z map zaledwie pięć rund. Tym samym ekipa z Gniazda wywalczyła główną nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych oraz bilety do Budapesztu.

Na V4 Future Sports Festival Polskę reprezentować będą więc dwa składy: x-kom AGO oraz Wisła All in! Games Kraków. Biała Gwiazda awans na międzynarodowe zawody wywalczyła kilka tygodni temu w kwalifikacjach międzynarodowych. Nawet jeśli wygrałaby więc PUCHAR Narodowej Drużyny Esportu, drugie miejsce  przypadłoby wicemistrzom.

Wyniki meczów podczas PUCHARU Narodowej Drużyny Esportu:

  • HONORIS 2:0 Izako Boars – Ancient 16:13; Mirage 16:5
  • Wisła All in! Games 0:2 x-kom AGO – Ancient 13:16; Nuke 7:16
  • x-kom AGO vs. HONORIS 2:0 – Inferno 16:5; Ancient 16:5

Co ciekawe – x-kom AGO wygrało turniej tuż przed pożegnaniem się z Karolem “rallenem” Rodowiczem i Michałem “sntachiem” Rudzkim. Rozgrywki na Stadionie Śląskim były bowiem ostatnim występem obu graczy w barwach Jastrzębi. Rudzki i Rodowicz nie doszli bowiem do porozumienia z zarządem w sprawie przedłużenia kontraktów. W Budapeszcie x-kom AGO wystąpi więc w odświeżonym składzie.

Oficjalnie: snatchie i rallen odejdą z x-kom AGO

V4 Future Sports Festival odbywać się będzie od 14 do 21 listopada w Budapeszcie. Dwanaście drużyn powalczy o nagrody z puli 300 tysięcy euro. Oprócz x-kom AGO i Wisły All in! Games Kraków na miejscu zobaczymy na pewno BIG, Sinners Esports, ENTERPRISE esports, Team Fiend i Onyx.

Fot. x-kom AGO

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze