Powrót x-kom AGO do ESL Pro League na wyciągnięcie ręki

Powrót x-kom AGO do ESL Pro League na wyciągnięcie ręki

27.06.2021, 10:26:04

Jedyna formacja z Polski w play-offach ESEA Premier nie zawodzi. Tylko krok dzieli x-kom AGO od kolejnego awansu do ESL Pro League. Jastrzębie muszą dać z siebie wszystko, ogrywając w finale Sinners.

Trzydziesty siódmy sezon ESEA Premier od początku nie rozpieszczał Polaków. Izako Boars zdegradowano do niższej ligi. Anonymo Esports wciąż grozi spadek. Wisła All in! Games Kraków utrzymanie co prawda wywalczyła, ale przygodę z rozgrywkami zakończyła na fazie grupowej. Bilans to co najmniej kiepski.

Może się jednak okazać, że bolączki nadwiślańskich kibiców zrekompensują z nawiązką reprezentanci x-kom AGO. Jastrzębie jako jedyna sekcja z Polski z powodzeniem radziły sobie bowiem w fazie grupowej, awansowały do play-offów i już dziś zagrają najważniejszy pojedynek od wielu tygodni. Zaledwie mecz dzieli ekipę Damiana “Furlana” Kisłowskiego od promocji do ESL Pro League.

Przez play-offy biało-czerwoni nie przeszli co prawda suchą nogą, aczkolwiek drabinka przegranych dała im drugie życie. A po wczorajszym triumfie nad forZe wiatr zaczął napędzać jastrzębie skrzydła ze zdwojoną mocą. Okazuje się bowiem, że tylko trzy wygrane mapy dzielą Polaków od wkroczenia na wyższy poziom rozgrywkowy. Najwyższy – chciałoby się powiedzieć.

Wystarczy ograć Sinners, choć “wystarczy” należałoby ubrać w cudzysłów. Kilka dni temu Czesi bez większych problemów ograli bowiem Jastrzębie, zrzucając je do drabinki przegranych. Tomáš “oskar” Šťastný zdecydowanie tchnął w Grzeszników nowe życie, napędzając czeskiego CS-a do zwycięstw. Dziś x-kom AGO i Sinners są zresztą rankingowymi sąsiadami. 

Z uwagi na to, że Sinners do wielkiego finału wkroczyło z drabinki wygranych, organizatorzy nagrodzili Czechów mapą przewagi. Oznacza to, że w systemie BO5 wygrać muszą jeszcze dwie mapy. Jastrzębie są w sytuacji dużo mniej komfortowej, gdyż z triumfu cieszyć będą się mogły dopiero po trzech zgarniętych arenach. Potyczka startuje już o 19:30.

Przegrał wszystko, ale doszedł najdalej i zgarnął… $1. Elazer z tytułem The Biggest Loser

19:30 – x-kom AGO vs. Sinners – BO5 – TRANSMISJA

Potencjalny awans x-kom AGO do ESL Pro League oznaczałby czwarty występ Jastrzębi w prestiżowym cyklu. Wcześniej warszawska organizacja rywalizowała z czołówką w sezonach: siódmym, ósmym oraz dwunastym. Nigdy nie wzbiła się jednak ponad trzynaste miejsce w tabeli.

Transmisję z tego spotkania obejrzycie na oficjalnym kanale ESL Polska w tym miejscu.

Fot. x-kom AGO

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze