x-kom AGO powalczy o wyjazd do Budapesztu. Jastrzębie zagrają na Stadionie Śląskim

x-kom AGO powalczy o wyjazd do Budapesztu. Jastrzębie zagrają na Stadionie Śląskim

16.09.2021, 11:51:53

Kolejna karta odkryta. Trzecią drużyną, która na Stadionie Śląskim powalczy o wyjazd do Budapesztu, będzie x-kom AGO. Na liście uczestników PUCHARU Narodowej Drużyny Esportu pozostało jedno wolne miejsce.

Organizatorzy PUCHARU Narodowej Drużyny Esportu nie zamierzają trzymać polskich kibiców Counter-Strike: Global Offensive w niepewności. Najpierw zaproszenie na Stadion Śląski w Chorzowie wysłali graczom HONORIS. Chwilę później ogłosili udział Wisły All in! Games Kraków. Dziś wiemy, że o awans na międzynarodowe zawody powalczy również x-kom AGO.

Jastrzębie nie mogą narzekać na nudę. Aktualnie rywalizują w międzynarodowych rozgrywkach Elisa Invitational Fall 2021, ESEA Premier i trzecim sezonie Funspark ULTI 2021. Niebawem rozpoczną również walkę w ramach Polskiej Ligi Esportowej. x-kom AGO niezmiennie jest ponadto najwyżej notowaną z krajowych sekcji w światowym rankingu. Dziś pochwalić może się dwudziestym czwartym miejscem.

PUCHAR Narodowej Drużyny Esportu zostanie rozegrany 8 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie przy okazji Europejskiego Forum Przyszłości.  Oprócz x-kom AGO, Wisły All in! Games Kraków i HONORIS do walki stanie jeszcze jedna drużyna bezpośrednio zaproszona przez organizatora.

Turniej CS:GO na Stadionie Śląskim? Czas na walkę o V4 i 40 tysięcy złotych

Co ciekawe – Biała Gwiazda jest niezwykle blisko uzyskania awansu na węgierski turniej na drodze międzynarodowych kwalifikacji. Od zgarnięcia biletu do Budapesztu dzieli ją zaledwie jeden wygrany mecz. W przypadku sukcesu Wisły Polska na V4 Future Sport Festival wyśle więc dwa zespoły.

Oprócz czterech laureatów International Cupa i zwycięzców PUCHARU Narodowej Drużyny Esportu na Węgrzech zobaczymy pięć sekcji zaproszonych bezpośrednio przez organizatorów – w tym jedną węgierską, mistrzów Majstrovstvá SR 2021, a także zwycięzców 1. COOL League Season 10.

Międzynarodowe zawody LAN-owe odbywać się będą od 14 do 21 listopada w Budapeszcie. Dwanaście formacji powalczy nie tylko o prestiżowy tytuł mistrzowski, ale nagrody z puli o łącznej wartości 300 tysięcy euro. 

W przeszłości Polskę na V4 reprezentowali już gracze Virtus.pro (2018 i 2019), adwokacika (2019) i x-kom teamu (2018). Z uwagi na globalną pandemię koronawirusa edycja w 2020 roku została odwołana. 

Fot. x-kom AGO

Tagi:
Puchar Narodowej Drużyny Esportu V4 Future Sports Festival x-kom AGO
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze