Wypalenie zbiera kolejne żniwo. nawwk poza aktywnym składem NiP
CS:GO
Newsy

Wypalenie zbiera kolejne żniwo. nawwk poza aktywnym składem NiP

16.09.2020, 17:57:48

Nie minęło więcej niż kilka godzin od momentu, w którym wypuściliśmy tekst punktujący problemy nowego Ninjas in Pyjamas. Przynajmniej jedna z bolączek właśnie się wyjaśniła, wszak organizacja poinformowała za pomocą swoich mediów społecznościowych o urlopie zdrowotnym, który dostał Tim „nawwk” Jonasson. Snajper NiP przez najbliższy miesiąc nie będzie brał udziału w codzienności pierwszego zespołu szwedzkiego kolektywu. 

12. sezon ESL Pro League w znacznym stopniu obnażył słabą dyspozycję nawwka. Widoczny był brak pewności siebie, wątpliwa decyjność, a przebitki na kamery niejednokrotnie emanowały wręcz frustracją płynącą z zachowania 22-latka.

Wyniki mówiły zresztą same za siebie. Ninjas in Pyjamas przez trzy tygodnie rywalizacji w ramach EPL-a pokonało wyłącznie mousesports, które zaliczyło małą wpadkę w drodze ku wyjściu z kryzysu. Oprócz tego? Porażki z Vitality, Complexity, Spirit oraz łomot od Astralis. Obraz gry? Niemalże tragiczny.

W przypadku Tima postanowiliśmy zareagować najwcześniej, jak się da. Chcemy dołożyć wszelkich starań, które pozwolą uniknąć eskalacji sytuacji i transformacji w większy problem, który mógłby spowodować jego dłuższą absencję – wyjaśnił COO NiP, Jonas Gundersen.

Przed NiP zostały jeszcze dwa ostatnie spotkania w ramach 12. sezonu ESL Pro League. W meczach przeciwko FaZe i Fnatic wystąpi trener formacji – Björn „THREAT” Pers, czyli jedna z legend Counter-Strike’a 1.6. Oczywiście obie potyczki będą rozgrywane o przysłowiową pietruszkę, więc wynik nie będzie miał większego znaczenia.

Jonasson ma powrócić do aktywnego składu 15 października, kiedy Ninjas in Pyjamas rozpocznie kampanię w ramach ostatniego turnieju kwalifikacyjnego do Majora – DreamHack Open Fall. Szwedzka piątka jest jednym z bezpośrednio zaproszonych zespołów.

Aktualny skład NiP:

  • Fredrik „REZ” Sterner
  • Nicolas „Plopski” Gonzalez Zamora
  • Simon „twist” Eliasson
  • Hampus „hampus” Poser
  • Björn „THREAT” Pers

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze