Milionowe kwoty wykupów graczy G2? Przebudowa składu coraz bliżej

Milionowe kwoty wykupów graczy G2? Przebudowa składu coraz bliżej

22.09.2021, 12:12:43

G2 Esports wystawiło na listę transferową Wundera, Mikyx’a i Grabbza? Tak przynajmniej twierdzą zagraniczne media, które rzekomo dotarły nawet do cen wykupu aktualnych reprezentantów Samurajów. A te robią wrażenie – mowa bowiem o milionach euro.

O zmianach kadrowych w drużynie League of Legends spod szyldu G2 Esports głośno debatuje się od tygodni. Drużyna nie tylko dwa razy z rzędu ominęła finał LEC, ale przede wszystkiem ominie nadchodzące Mistrzostwa Świata w Islandii. Remedium na kryzys formy mają być właśnie roszady personalne.

Włodarze G2 Esports rzekomo prowadzą już rozmowy z innymi organizacjami o sprzedaży kontraktów Martina „Wundera” Nordahla Hansena, Mihaela „Mikyx’a” Mehle’a i Fabiana „GrabbZa” Lohmanna. Choć powyższy tercet wciąż reprezentuje Samurajów, to właśnie on stanie się prawdopodobnie ofiarą zmian nadchodzących przed nowym sezonem.

Dziennikarze Dot Esports dotarli do informacji związanych z cenami wykupu reprezentantów G2 Esports. Transfer Wundera kosztować ma potencjalnych zainteresowanych 2 miliony euro (9,26 milionów złotych). Mikyx wystawiony został na rynek za 1,5 miliona euro (6,94 milionów złotych). Wykup trenera składu oszacowano z kolei na 160 tysięcy euro (740 tysiące złotych).

Darmowy transfer wydaje się niemożliwy. Cała trójka związana jest bowiem umową z G2 Esports do końca 2022 roku. A to z uwagi na przedłużone latem 2020 roku kontrakty długoterminowe. Zdaniem redakcji Dot Esports zainteresowanie Wunderem oraz Mikyx’em wyraziły Team Vitality oraz Team BDS, który zastąpi Schalke 04 Esports w kolejnym sezonie LEC.

G2 Esports pod ostrzałem zarzutów o poaching?

Rasmus „Caps” Borregaard Winther przedłużył już kontrakt z G2 Esports do listopada 2023 roku. Na podobny ruch zdecydować ma się również Marcin “Jankos” Jankowski, aczkolwiek negocjacje w jego sprawie wciąż trwają. Najwięcej znaków zapytania krąży natomiast wokół Martina “Rekklesa” Larssona. W kuluarach mówi się jednak, że Samuraje rozglądają się za nowym strzelcem.

 Fot. Riot Games / Michał Konkol
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze