Wszystkie oczy na Anonymo. Polacy biegną po pierwszego DreamHacka w roku

Wszystkie oczy na Anonymo. Polacy biegną po pierwszego DreamHacka w roku

20.01.2021, 08:50:58

Styczniowy DreamHack Open jest właściwie pierwszym wydarzeniem sporego formatu otwartym dla polskich sekcji w 2021 roku. Część z krajowych zespołów po wielkiej szufli stanie do walki o awans na międzynarodowy turniej. Wszystkie oczy publiki skierowane będą jednak w stronę Anonymo Esports.

Pierwsze koty za płoty wyrzucono już wczoraj. W ramach kwalifikacji Snow Sweet Snow 1 Regionals nowy skład x-kom AGO dostał bęcki od Izako Boars oraz Pompa Teamu. HONORIS rozprawiło się z kolei z Pompą, by następnie uznać wyższość Dzików. W tak szalony i niespodziewany sposób biało-czerwone składy rozpoczęły sezon. Jastrzębie, które stanowić  miały o ścisłej czołówce Polski, zanotowały bolesny falstart.

Snow Sweet Snow to jednak tylko preludium bardziej wymagających rozgrywek. Turnieje rangi DreamHacka – nawet jeśli z cyklu “Open” – wyjątkowo elektryzują publikę w całej Europie. Polska, w czasach gdy zaproszenie od organizatorów stało się jedyną możliwością pokazania się szerszej publice, szczególnie upodobała sobie te właśnie rozgrywki. Nic dziwnego, że do walki o awans stanął już szereg polskich formacji.

W otwartych kwalifikacjach widzimy m.in. CLEANTmix, Dr Pepper, HONORIS, Izako Boars, PGE Turów Zgorzelec, Actinę PACT, piratesports czy Wisłę All in! Games Kraków. Zgodnie z zapowiedziami do gry przystąpi również głośny skład Anonymo Esports. A skoro wypakowane talentami x-kom AGO zawiodło na całej linii, to właśnie Anonimowi wzbudzają teraz największe zainteresowanie kibiców.

Jak poradzi sobie kolejna drużyna zbudowana wokół Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego? Co nowego zaprezentuje nam duet wyciągnięty z AVEZ Esport? Czy Wiktor “mynio” Kruk odnajdzie się w nowym środowisku? Który z rezerwowych wkroczy do gry – Paweł “innocent” Mocek, a może Mikołaj “mouz” Karolewski? Pytania wokół nowego projektu mnożą się z każdym dniem, ale dzisiejsze zawody pozwolą odpowiedzieć choć na kilka z nich.

Uwagę zwrócić wypada również na Wisłę All in! Games Kraków, która do walki podejdzie już bez mynia. W miejscu Kruka widzimy – przynajmniej w ramach DreamHacka – Krzysztofa “Goofy’ego” Górskiego. Czy były zawodnik Actiny PACT pozwoli Białej Gwieździe podtrzymać status jednej z najbardziej stabilnych sekcji kraju? A może pójdzie dalej i wzbije drużynę na jeszcze wyższy poziom?

***

Kwalifikacje startują 20 stycznia o godzinie 18:00 i potrwają do dnia następnego. Dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do zamkniętego etapu rozgrywek, w którym spotkają się z zaproszonymi forZe i HellRaisers. Tam ponownie rozpocznie się bitwa o dwie przepustki już na DreamHacka Open January.

Na liście uczestników głównego wydarzenia widzimy BIG, Evil Geniuses, FunPlus Phoenix, Gamibt Esports, Team Spirit oraz Sprout. W puli nagród ulokowano 70 tysięcy dolarów oraz cenne punkty w klasyfikacji Pro Tour.

Fot. Łukasz Twardowski
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze