Worldsy ostatecznie w Chinach, ale ze znacznie mniejszym rozmachem
League of Legends
Newsy

Worldsy ostatecznie w Chinach, ale ze znacznie mniejszym rozmachem

01.08.2020, 12:50:03

Najlepsze drużyny League of Legends na świecie we wrześniu zjadą do Chin. Organizatorzy poinformowali bowiem, że Worldsy odbędą się w Szanghaju. W celach bezpieczeństwa wprowadzono jednak szereg zmian, których efekty odczuwać będziemy nawet do roku 2022.

Sytuacja epidemiologiczna na świecie pod ogromnym znakiem zapytania postawiła niemal wszystkie masowe wydarzenia branż wszelakich. Zdecydowana część wielkich turniejów esportowych została odwołana lub przeniesiona. Do dziś właściwie nie wiedzieliśmy, co stanie się więc z tegorocznymi Worldsami – najważniejszymi zawodami w świecie League of Legends.

Zgodnie z planem. Ale bez szaleństw

Prezes Riot Games, Nicolo Laurenta, a także globalny szef ds. esportu, John Needham, poinformowali jednak, że mistrzostwa świata zgodnie z planem odbędą się w Chinach. Zmieniła się jednak forma wydarzenia, która przez pandemię koronawirusa zakłada teraz nieco mniejszy rozmach. Ze względów bezpieczeństwa zespoły spotkają się wyłącznie w Szanghaju. Zrezygnowano więc z tournée, które w ubiegłym roku obfitowało imprezami w Berlinie, Madrycie i Paryżu.

Dzięki zorganizowaniu wydarzenia w jednym mieście ograniczymy konieczność podróżowania podczas turnieju i będziemy mogli lepiej kontrolować teren zawodów. Będziemy przestrzegać zaleceń różnych organizacji medycznych oraz władz lokalnych i państwowych, aby zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom, fanom i wszystkim organizatorom Mistrzostw 2020komunikują przedstawiciele Riot Games.

Wielki finał odbędzie się na stadionie piłkarskim Pudong – w siedzibie klubu Shanghai SIPG F.C. Obiekt zaprojektowano tak, by stał się nie tylko areną piłkarską, ale również centrum fitnessu, relaksu i rozrywki. Będzie dodatkowo gospodarzem AFC Asian Cup w 2023 roku.

Nie wiemy jednak, czy wydarzenie otwarte zostanie dla kibiców. O ewentualnej sprzedaży biletów przedstawiciele Riot Games poinformują, „jeśli lokalne zasady organizowania imprez dopuszczą udział publiczności”. Wówczas udostępnione zostaną również protokoły bezpieczeństwa.

2021? Znowu Chiny!

Zmiany w roku 2020 pociągnęły za sobą szereg kolejnych modyfikacji. Okazuje się bowiem, że Worldsy w 2021 roku nie odbędą się w USA. Gospodarzem imprezy ponownie staną się Chiny. Cel jest prosty – wykorzystać potencjał regionu i w pełni cieszyć się rozmachem największych miast kraju. Chodzi o to, by powrócić do formuły tournée. Najlepsze zespoły globu w Ameryce zawitają dopiero w roku 2022.

Tytuł mistrzów świata w roku 2019 zdobyli reprezentanci Chin z FunPlus Phoenix. W wielkim finale ograli wówczas europejskie G2 Esports z Marcinem „Jankosem” Jankowskim na czele. Tegoroczna odsłona imprezy odbywać się będzie od 25 września do 31 października.

Fot. Riot Games
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze