To pewne: Islandia gospodarzem Worldsów. Rogue w głównym etapie turnieju

To pewne: Islandia gospodarzem Worldsów. Rogue w głównym etapie turnieju

09.09.2021, 16:43:04

To, co jeszcze wczoraj nazywaliśmy plotkami, przekuto w oficjalną informację. Mistrzostwa Świata w League of Legends z całą pewnością odbędą się w Islandii. Co więcej – Rogue nie musi przedzierać się już przez fazę Play-In. Łotrzyki z Polakami w składzie rozpoczną rywalizację podczas Worldsów od głównego etapu.

Islandia mlekiem i miodem płynąca

O tym, że Mistrzostwa Świata w League of Legends przeniesione zostały do Europy, wiemy od 24 sierpnia. To wówczas przedstawiciele Riot Games potwierdzili nasilające się plotki dotyczące tego, że Chiny jednak nie zostaną gospodarzem Worldsów. Globalna pandemia i nasilające się restrykcje raz jeszcze stanęły na drodze organizatorów, a problemy z podróżowaniem na Daleki Wschód zmusiły ich do zmiany pierwotnego planu. 

Wydawało nam się, że organizacja Worldsów w tym roku będzie łatwiejsza niż w poprzednim. Myliliśmy się. W związku z wariantem Delta wszystkie restrykcje dotyczące podróżowania są jeszcze bardziej podkręcone. Tym samym doszliśmy do miejsca, w którym ściągnięcie wszystkich drużyn na turniej do Chin byłoby niezwykle trudne – tłumaczył John Needham, Global Head of Esports w Riot Games.

Esportowi detektywi szybko dotarli do źródeł, które na nowego gospodarza Worldsów namaściły Islandię. Dziś wiemy już, że zakulisowe wiadomości nie zostały wyssane z palca. Pracownicy Riot Games potwierdzili bowiem, że to właśnie kraj lodowców i wulkanów ugości najlepsze drużyny świata

Wciąż co prawda nie znamy miasta, w którym odbędzie się turniej, ale możemy spodziewać się, że padnie na Reykjavík. To w stolicy Islandii odbyło się przecież organizowane przez Riot Games Mid-Season Invitational czy VALORANT Champions Tour 2021.

Rogue największym wygranym zmian?

Żeby tego było mało, na zmianach bezpośrednio zyskało Rogue, a więc jedyny zespół z Polakami w składzie. Drużyna Kacpra “Inspireda” Słomy i Adriana “Trymbiego” Trybusa zgodnie z planem miała rozpocząć starania o tytuł mistrza świata od etapu Play-In. Z uwagi na powtarzające się problemy reprezentantów Wietnamu, którzy nie byli w stanie przetransportować się do Europy, trzeci zespół Starego Kontynentu otrzymał bezpośredni awans do głównego etapu turnieju.

Jankos nie zagra na Worldsach. G2 z najgorszym rokiem w historii

W takim razie kiedy?

Organizatorzy opublikowali jednocześnie harmonogram, z którego wynika, że zawody rozpoczną się 5 października od trwające pięć dni fazy Play-In. Całość potrwa nieco ponad miesiąc. Wielki finał zaplanowano bowiem na 6 listopada.

  • Etap Play-In: od 5 do 9 października
  • Etap Grupowy: od 11 do 13, a następnie od 15 do 18 października
  • Ćwierćfinały: od 22 do 25 października
  • Półfinały: od 30 do 31 października
  • Finał: 6 listopada

Aktualnie tytuł najlepszej drużyny świata posiadają reprezentanci Korei. Na szczycie podium Worldsów 2020 stanęli bowiem gracze DAMWON Gaming, którzy w wielkim finale rozprawili się z Suning.

Fot. Riot Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze