Worlds 2021 rozkręca się na dobre. Europa wchodzi do gry!

Worlds 2021 rozkręca się na dobre. Europa wchodzi do gry!

11.10.2021, 12:14:38

Choć globalna czołówka League of Legends rywalizuje w Reykjavíku od tygodnia, do tej pory do czynienia mieliśmy wyłącznie z przedsmakiem dania głównego. Przyszedł więc czas na właściwą część Worlds 2021 i rajd po tytuł najlepszej drużyny świata.

Etap Play-In zakończył się bez większych niespodzianek. Grupę A zdominowały drużyny z naczelnych regionów League of Legends – Chin oraz Korei. LNG Esports do głównej fazy awansowało z miejsca lidera, wzbogacając koszyk D. Czwarta sekcja Chin konkurować w nim będzie z Gen.G Esports, MAD Lions oraz Teamem Liquid. ⁠Hanwha Life Esports trafiło natomiast do zbioru C – razem z Fnatic, PSG Talon oraz Royal Never Give Up.

Reprezentanci Ameryki z Cloud9 w głównym etapie zmierzą się natomiast z DWG KIA, FunPlus Phoenix, a także Rogue. DetonatioN FocusMe – sekcja z Japonii, która owocnie przedarła się przez Play-Iny stanie z kolei naprzeciw 100 Thieves, EDward Gaming i T1.

Łącznie w głównym etapie Worldsów śledzić będziemy poczynania szesnastu formacji. Cztery z nich reprezentować będą Chiny, cztery powalczą o godność Korei, trzy spróbują przynieść chwałę Europie i tyle samo zawalczy pod sztandarem amerykańskim. Po jednym przedstawicielu wystawią z kolei Japonia i region Pacyfiku.

W głównym etapie rozgrywek wreszcie zobaczymy ekipy z Europy, a w tym dwóch Polaków. Kacper “Inspired” Słoma i Adrian “Trymbi” Trybus z Rogue nie mają jednak łatwego zadania. Choć organizatorzy ułatwili im drogę do fazy głównej, automatycznie wypychając ich z Play-Inów, grupowi rywale nie będą już tak łaskawi. Awans do play-offów z FunPlus Phoenix, DWG KIA i Cloud9 z dzisiejszej perspektywy wydaje się niemal niemożliwy.

Harmonogram pierwszego dnia głównego etapu Worlds 2021:

  • 13:00 – FunPlus Phoenix vs. DWG KIA
  • 14:00 – Royal Never Give Up vs. PSG Talon
  • 15:00 – Fnatic vs. ⁠Hanwha Life Esports
  • 16:00 – Gen.G Esports vs. LNG Esports
  • 17:00 -T1 vs. DetonatioN FocusMe
  • 18:00 – 100 Thieves vs. EDward Gaming
  • 19:00 – Team Liquid vs. MAD Lions
  • 20:00 – Rogue vs. Cloud9

Upset nie weźmie udziału w fazie grupowej Worlds 2021. Powodem sytuacja rodzinna

Start głównego etapu Worlds 2021 zaplanowano na godzinę 13:00. Polska transmisja dostępna będzie na antenie Polsat Games w telewizji, a także na kanałach YouTube i Twitch od godziny 12:45.

Fot. Riot Games / Michał Konkol

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze