CS:GO
KOBIETY W ESPORCIE
Newsy
POLSKI ESPORT

Wojowniczka Gaba. Warriors Team wypełnia lukę w składzie

11.12.2019, 19:09:00

Kobieca sekcja Warriors Teamu przechodzi przebudowę. Po tym, gdy Wojowniczki opuściła Natalia „Nati” Batog, w składzie powstała bowiem luka. Tę po niecałym tygodniu wypełniła już Gabriela „Gaba” Sienkiewicz.

Sienkiewicz reprezentowała do tej pory Team Saiprah, który niespodziewanie rozpadł się po zakończeniu etapu zasadniczego ESL Sprite Mistrzostw Kobiet. W barwach byłego zespołu wygrała SUPER GIRLS E-Sport w Krzeszowicach, zdołała osiągnąć wicemistrzostwo PACTit Challenge Ladies w Poznaniu, a także zdobyła brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Kobiet w E-sporcie w Białce Tatrzańskiej.

– Przede wszystkim chciałabym podziękować Vanessie „Rudej” Warmusz, bo to dzięki niej rozpoczęłam grę drużynową i miałam szansę rozwoju. Niestety nasze drogi z Teamem Saiprah musiały się rozejść i ostatecznie zespół nie będzie składać nowego składu, ale dziękuje każdej dziewczynie z osobna, bo od każdej wiele się nauczyłam – oświadcza Gaba. – Dołączenie do Warriors Teamu jest dużym krokiem w dobrym kierunku i jestem mega wdzięczna dziewczynom, że to właśnie mnie wzięły pod swoje skrzydła – pisze dalej w oficjalnym komunikacie

Batog pożegnała się z drużyną po roku pełnym sukcesów. U boku Martyny „iXoRii” Stróżyńskiej triumfowała przecież podczas SUPER GIRLS E-SPORT w Gnieźnie oraz dwóch edycji PACTit Challenge: na Stadionie Narodowym w Warszawie, a także w trakcie Poznań Game Arena. Ponadto udało się jej zgarnąć srebrne medale Mistrzostw Polski Kobiet w E-sporcie organizowanych w Białce Tatrzańskiej i międzynarodowych zawodów eLadies Tournament w Poznaniu. Sezon zwieńczyła natomiast przegranym półfinałem ESL Sprite Mistrzostw Kobiet.

Jej decyzja była jednak dobrze przemyślała. Nie była zresztą efektem drużynowej atmosfery czy gorszego występu w Katowicach. – Nie myślcie sobie, że wyznacznikiem jest jeden nieudany turniej. Osobiście zastanawiałam się nad tym już jakiś czas, bo jednak wypalało się coś u nas w środku i chyba każdy to czuł. Dziewczyny tak naprawdę pomogły mi z tym i cieszę się, że podjęłyśmy taką decyzję razem – czytaliśmy na Facebooku.

Skład Warriors Teamu:

  • Karolina „Liina” Kasprzyk
  • Martyna „iXoRia” Stróżyńska
  • Martyna „LettyS” Owsik
  • Ewelina „Eva” Adamowicz
  • Gabriela „Gaba” Sienkiewicz

Trudno powiedzieć, kiedy zobaczymy odświeżony skład Warriors Teamu w akcji. Po zakończonym na początku grudnia sezonie ESL Sprite Mistrzostw Kobiet plany rozgrywkowe na nadchodzące miesiące dopiero zaczną się rodzić. Jak przyznaje jednak organizacja: – Przed nami sporo przygotowań. Wiemy jednak, że z tą ekipą osiągniemy wiele sukcesów.

Fot. Warriors Team

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze