Wodospad rekordów od AGO i heroiczny powrót TEG? A to dopiero początek 5. kolejki Ultraligi

Wodospad rekordów od AGO i heroiczny powrót TEG? A to dopiero początek 5. kolejki Ultraligi

07.07.2021, 13:27:21

Im dalej w las, tym ultraligowe drużyny zapewniają kibicom coraz ciekawsze atrakcje. Piąta kolejka Mistrzostw Polski w League of Legends wybrukowana była interesującymi wynikami. Nudy w środowych meczach? Trudno to sobie wyobrazić.

Choć wtorkowy wieczór rozpoczął się od stonowanej gry PDW i Gentlemen’s Gaming, w której podopieczni Olimpii “komedyi” Cichosz w kontrolowany sposób ograli zawodników w garniturach, na tym zakończył się ultraligowy spokój. 

AGO ROGUE postanowiło bowiem raz jeszcze zapisać się na kartach historii polskich rozgrywek jako najskuteczniejsza formacja nad Wisłą. Łotrzyki bez żadnej litości spojrzały na rywali z Komil&Friends i w ekspresowym tempie stwierdziły: “zgotujemy im prawdziwy horror”. 

Zespół z Gniazda całkowicie zdominował Summoner’s Rift, bijąc liczne rekordy. Najbardziej imponujący? Bezsprzecznie wspomnieć należy o najszybciej zakończonej grze na przestrzeni wszystkich sezonów Ultraligi. W 17 minut i 57 sekund obrońcy tytułu sprowadzili Komil&Friends do parteru, poprawiając tym samym poprzedni rekord osiągnięty w piątym sezonie właśnie przeciwko KnF.

Ale to nie wszystko. Nigdy wcześniej w polskich rozgrywkach – choć bardzo możliwe że i w europejskich – nie zobaczyliśmy bowiem ace’a zdobytego przed szóstą minutą. Różnica między zabójstwami w obu zespołach na minutę na poziomie 1,34, czego odzwierciedleniem stał się bilans 27:3 dla AGO ROGUE również każde zdjąć czapki w geście oddanego respektu. A to tylko garść interesujących liczb.

Żeby tego było mało chwilę później do nieprawdopodobnej rozgrywki na arenie doszło między K1CK oraz Teamem ESCA Gaming. Gasiciele niemal przez cały mecz oddawali rywalom przestrzeń na mapie, co szybko zebrało żniwo w postaci smoczej duszy dla spółki Łukasza “puki style’a” Zygmunciaka. Nie przeszkodziło to im jednak w wygraniu heroicznej walki pod własnym Nexusem, a następnie sprytnej teleportacji w celu zniszczenia bazy przeciwnika.

TEG zbudowało sobie więc bezpieczny margines błędu i nadal z dumą puszy się na pozycji wiceliderów. K1CK wraz z dwoma innymi sekcjami gnieździ się natomiast na najniższym stopniu podium. Oprócz PDW trzecim miejscem pochwalić może się bowiem Illuminar Gaming, które w znakomity sposób odwróciło losy ostatniej walki drużynowej i pogłębiło kryzys devils.one.

Wyniki pierwszego dnia piątej kolejki Ultraligi:

  • PDW 1:0 Gentlemen’s Gaming
  • Komil&Friends 0:1 AGO ROGUE
  • K1CK 0:1 Team ESCA Gaming
  • Illuminar Gaming 1:0 devils.one

Dziś seria kolejnych sztosów esportowych. I mowa tu nie tylko o meczu tygodnia, w którym do słodko-gorzkiego pojedynku przyjaźni staną AGO ROGUE i PDW. Team ESCA Gaming może przecież podkręcić imponującą przewagę, jednocześnie wbijając Diabły w do tabeli, a Illuminar Gaming i K1CK ruszyć w pościg za czołówką, dzięki potencjalnym triumfom nad Dżentelmenami i Komil&Friends.

Harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

  • 17:00 – PRESHOW
  • 17:30 – Gentlemen’s Gaming vs. Illuminar Gaming
  • 18:30 – devils.one vs. Team ESCA Gaming
  • 19:30 – K1CK vs. Komil&Friends
  • 20:30 – AGO ROGUE vs. PDW

Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi wraz z polskim komentarzem obejrzycie na oficjalnych kanałach Polsat Games między innymi w tym miejscu. Dzisiejsze mecze skomentują dla was Dawid „Azonh” Letachowicz, Mikołaj „Silv4n” Sinacki i Daniel „Rajon” Pastusiak.

Fot. AGO ROGUE

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze