Wisła zatrzymana w Poznaniu. x-kom AGO mistrzem WarmUP PGA

20.10.2019, 14:47:00

Pojedynek wielu historii, ale i spodziewany finał, a w rezultacie wygrana x-kom AGO z Wisłą All in Games Kraków i wzniesienie pucharu WarmUP PGA, czyli turnieju rozgrzewkowego przed Polską Ligą Esportową.

Finałowa para nikogo nie powinna dziwić – oba zespoły typowane były do wygrania turnieju, a w rywalizacji z pozostałymi uczestnikami miały sporą przewagę doświadczenia. Dziwi jednak droga, którą musiały przejść, by znaleźć się w tym najważniejszym pojedynku. Obie zmagania rozpoczęły od przegranych. Najpierw x-kom AGO uległo AVEZ, przegrywając 13:16 na Trainie. Później Wisła poniosła porażkę z Klanem Gadanych Głupot, kończąc Traina wynikiem 14:16.

Taki rezultaty nie wróżyły niczego dobrego, ale nie przekreślały także szans na końcowy triumf. W kolejnych meczach obie formacje radziły sobie już znacznie lepiej. Damian „Furlan” Kisłowski i jego kompani najpierw rozprawili się z Together, wygrywając 16:9 na Nuke’u, a w półfinale nie dali żadnych szans KGG, triumfując 16:8 na Nuke’u i 16:5 na Trainie. W spotkaniu decydującym o awansie Wisła bez problemów pokonała CLEANT (16:7 na Mirage’u), ale w półfinale musiała się już namęczyć z AVEZ. Co prawda starcie to zaczęła od wygrania Inferno, ale rywale zrewanżowali się na Trainie i wszystko musiało rozstrzygnąć się na Duście2. Ostatecznie ekipa Grzegorza „SZPERA” Dziamałka triumfowała 16:12 i awansowała do finału.

Wszyscy czekali na bezpośredni pojedynek x-kom AGO i Wisły z kilku powodów – gracze chcieli zmierzyć się ze swoimi byłymi kompanami, a prezes krakowskiego klubu sprawdzić drużynę należącą między innymi do Bogusława Leśnodorskiego.

Test rozpoczął się dla Wisły nieźle, bo dwoma powstrzymanymi atakami na Nuke’u, ale to był jedne z niewielu pozytywów pierwszej mapy. AGO szybko zaczęło dominować, przebijając się przez obronę oponentów i zdobywając kolejne rundy. Po pierwszej części prowadziło już 10:5, a po zmianie stron nie oddało już żadnego punktu, triumfując 16:5 i zbliżając się do upragnionego trofeum.

Dla SZPERA i jego kolegów nadzieją był wybrany przez nich Mirage, który zaczął się od zaciętego widowiska. Początkowo x-kom AGO miało małą przewagę, później na prowadzenie wyszła „Biała Gwiazda”, która w połowie wygrywała 9:6. Wynik niezły, ale nie przekreślał szans żadnego z zespołów.

Szybko przekonaliśmy się o tym w drugiej części, gdy podopieczni miniroxa przeszli do ataku. Kontrolowali to co dzieje się na mapie, coraz bardziej zbliżając się do zwycięstwa. Passa została przerwana dopiero po ośmiu rundach, czyli wyniku 14:9. Wydawało się, że takiej przewagi nie da się zepsuć, ale na „końcowy gwizdek” musieliśmy trochę poczekać. Ostatecznie x-kom AGO dopełniło dzieła zniszczenia, triumfując 16:13 i stając na najwyższym stopniu podium WarmUP PGA.

Dla tej ekipy to pierwsze zwycięstwo w nowym składzie, który powołany został miesiąc temu. Przygoda doświadczonych zawodników z nowymi nabytkami zaczęła się od odpadnięcia z fazy grupowej Games Clash Masters w Gdyni, a kontynuowana jest wygraną w Poznaniu. To jednak jeden z pierwszych kroków do tego, by udowodnić, że droga obrana przez organizację była słuszna.

Fot. x-kom AGO

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze