Wisła zagra na Stadionie Śląskim. Biała Gwiazda z dwoma szansami awansu na V4

13.09.2021, 14:27:58

Wisła All in! Games Kraków ma już aż dwie szanse na to, aby awansować na V4 Future Sports Festival w Budapeszcie. Biała Gwiazda otrzymała bowiem zaproszenie na PUCHAR Narodowej Drużyny Esportu.

Lista uczestników PUCHARU Narodowej Drużyny Esportu regularnie się powiększa. Tuż po tym, gdy na Stadion Śląski zaproszono HONORIS, dowiedzieliśmy się, że w turnieju weźmie również Wisła All in! Games Kraków. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego znacznie zwiększyli więc swoje szanse awansu na międzynarodowy turniej.

Biała Gwiazda to jedyny zespół z Polski, który przedostał się do międzynarodowych kwalifikacji w ramach International Cupa. Szanse awansu z tego pułapu i tak są niemałe. Wystarczy wspomnieć, że z ośmiu zespołów aż cztery uzyskają przepustkę do Budapesztu. 

Mimo wszystko ekipa Grzegorza “SZPERA” Dziamałka nie kusi losu i wykorzystuje nadażające się okazje. O potencjalną promocję na V4 Future Sports Festival Wisła zagra więc też na polskim podwórku – podczas lokalnych kwalifikacji LAN-owych. Jeśli owocnie przejdzie międzynarodowe eliminacje, wygrywając przy tym polski turniej, możemy spodziewać się, że zaproszenie powędruje po prostu do wicemistrzów rozgrywek.

Dla Wisły All in! Games Kraków to ponadto okazja do umocnienia pozycji na lokalnej scenie, urozmaicenia gabloty z trofeami, a także zgarnięcia owocnej sumki pieniędzy. Oprócz przepustki do Budapesztu w puli nagród zmagań ulokowano 40 bowiem tysięcy złotych.

PUCHAR Narodowej Drużyny Esportu zostanie rozegrany 8 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie przy okazji Europejskiego Forum Przyszłości.  Oprócz Wisły All in! Games Kraków i HONORIS do walki staną jeszcze dwie drużyny zaproszone bezpośrednio przez organizatorów.

Turniej CS:GO na Stadionie Śląskim? Czas na walkę o V4 i 40 tysięcy złotych

Cieszymy się, że nasze działania przynoszą efekty i możemy wspierać profesjonalny rozwój esportu w Polsce. Mimo, że esport umożliwia rywalizację online, to nic tak nie buduje jego ducha, jak turnieje podczas których zawodnicy spotykają się ze sobą na jednej scenie – mówił w dniu ogłoszenia turnieju Mateusz Pirecki, wiceprezes Stowarzyszenia Sportów Elektronicznych. 

Oprócz czterech laureatów International Cupa i zwycięzców PUCHARU Narodowej Drużyny Esportu na Węgrzech zobaczymy pięć sekcji zaproszonych bezpośrednio przez organizatorów – w tym jedną węgierską, mistrzów Majstrovstvá SR 2021, a także zwycięzców 1. COOL League Season 10.

Międzynarodowe zawody LAN-owe odbywać się będą od 14 do 21 listopada w Budapeszcie. Dwanaście formacji powalczy nie tylko o prestiżowy tytuł mistrzowski, ale nagrody z puli o łącznej wartości 300 tysięcy euro. 

W przeszłości Polskę na V4 reprezentowali już gracze Virtus.pro (2018 i 2019), adwokacika (2019) i x-kom teamu (2018). Z uwagi na globalną pandemię koronawirusa edycja w 2020 roku została odwołana. 

Fot Wisła All in! Games Kraków / Jeremi Śpiewak
Tagi:
Puchar Narodowej Drużyny Esportu V4 Future Sports Festival Wisła All in! Games Kraków
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze