Wisła Kraków inwestuje w skład Dota 2!

Wisła Kraków inwestuje w skład Dota 2!

14.09.2021, 20:04:28

Biała Gwiazda decyduje się na nietypowy jak na polską scenę ruch strukturalny. Szeregi Wisły All in! Games Kraków zasilił bowiem skład… Dota 2. Żeby tego było mało – polski skład Dota2.

Formacja została skompletowana na potrzeby angażu w Białej Gwieździe i ma za sobą pierwszy tydzień obozu przygotowawczego na stadionie Wisły Kraków. Jej pierwszym celem jest awans do zbliżającej się ligi DPC. Oficjalnym komentatorem Wisły All in! Games Kraków, który będzie działał wokół drużyny, został Tomek „bandit” Borys – dobrze znany w krajowym środowisku ekspert.

Od samego początku celem sekcji był permanentny rozwój. Nie tylko w  obszarach dywizji, które stanowią podstawę działalności sekcji esportowej, ale również szukanie nowych możliwości rozszerzania tej działalności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego faktu, że możemy powołać kolejną dywizję w ramach naszych struktur powiedział Mieszko Łabuz, menadżer ds. sprzedaży i esportu w klubie.

Jak tłumaczy, Dota 2 idealnie wpisuje się nie tylko w strategię rozwoju sekcji, ale – co istotne z perspektywy biznesowej – idealnie pasuje do oczekiwań partnerów. Przedstawiciele Wisły All in! Games Kraków chcą dać ponadto impuls do rozwoju niemal nieistniejącej w Polsce scenie stworzonej wokół tytułu Valve. 

Angażując się w Dota 2, stajemy w szeregu między innymi z takimi globalnymi markami jak PSG czy też AS Monaco – mam nadzieję, że będzie nam dane zmierzyć się z nimi w niedługim czasie! – dodał Łabuz.

Skład Dota 2 Wisły All iN! Games Kraków:

  • Natan “Exotic_Deer” Michalewicz 
  • Marcel “Ekken” Hołowienko 
  • Kuba “Jacob” Staniszewski 
  • Marcin “Molex” Bucki 
  • Patryk “Crush” Jednak
  • Michał „Guerilla” Dziwak – menadżer
  • Tomek „bandit” Borys – host

Cieszymy się, że Wisła Kraków wzięła nas pod swoje skrzydła. Czujemy, że ta więź z organizacją będzie czymś specjalnym. Na pewno pomoże popchnąć polską scenę wzwyż i tym samym nakręcić polskich fanów Doty 2. Uważamy, że posiadamy potencjał, motywację i przede wszystkim wierzymy w to, że jesteśmy w stanie osiągnąć wiele. Jako kapitan cieszy mnie, że będę mógł grać z takimi zawodnikami i wiem, że dobrze dobrałem karty – skomentował kapitan Marcel “Ekken” Hołowienko. 

*** 

Nisha wybrany najlepszym graczem roku!

Ostatni raz poważna organizacja esportowa w Polsce inwestowała w zespół Dota 2 w 2018 roku. Wraz z odejściem zespołu Rafała “eL lisaHa” Wójcika z Teamu Kinguin krajowa scena właściwie zamarła. Od ponad trzech lat polska scena nie miała bowiem okazji do kibicowania biało-czerwonemu składowi. 

Wisła All in! Games Kraków idzie więc pod prąd, wkraczając do środowiska, które w świadomości polskiego kibica właściwie nie istnieje. Choć Dota 2 bije rekordy wszelkiej maści na świecie, a Polska może pochwalić się Michałem “Nishą” Jankowskim – jednym z najlepszych zawodników globu – nie przekłada się to na popularność nad Wisłą.

Ruch to więc niezwykle ciekawy, ale prawdopodobnie niewiele mogący zmienić. No chyba, że Biała Gwiazda okaże się objawieniem i zacznie rozkładać po kątach najlepszych na świecie.

***

Oprócz składu Dota 2 w szeregach Wisły All in! Games Kraków występują również gracze Counter-Strike: Global Offensive oraz FIFA.

Fot. Wisła All iN! Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze