Wisła dała radę! Polacy zagrają na LAN-ie w Budapeszcie

Wisła dała radę! Polacy zagrają na LAN-ie w Budapeszcie

28.09.2021, 11:14:23

Wisła All in! Games Kraków pokonała Fiend i uzyskała awans na V4 Future Sports Festival, który odbędzie się w Budapeszcie. Polacy stoczyli niezwykle wyrównany bój, jednak finalnie to oni postawią nogę na węgierskiej ziemi i spróbują podbić serca tamtejszych kibiców.

Seria z gatunku szalonych

Pierwsza mapa? Dogrywka, bo jakby inaczej. Wiślacy sami postawili na Overpassa, jednak pierwsza część tego starcia nie napawała optymizmem. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego przegrywali już bowiem 8:2, jednak w kluczowym momencie zdołali się przebudzić. Efektem tego były raptem trzy rundy deficytu przed zmianą stron.

Dlaczego był to kluczowy moment? Druga część gry zakończyła się w końcu bliźniaczym, lecz odwrotnym rezultatem do pierwszej. Kolejna przespana chwila skończyłaby się tragicznym rozstrzygnięciem pierwsze mapy. A jak się później okazało – nawet i serii. Ze starcia numer dwa obronną ręką wyszli bowiem Bułgarzy, choć sam pojedynek na Duscie2 zakończył się dopiero po rozegraniu trzydziestu rund.

Losy biletu na V4 Future Sports Festival miały więc rozstrzygnąć się podczas starcia na Ancient. Tu jednak zabrakło już emocji, które chwytały za serce w poprzednich częściach batalii. I bardzo dobrze, w końcu z przyjemnością mogliśmy obserwować wielką chwilę Wisły All in! Games Kraków.

Biała Gwiazda pokonała Fiend i uzyskała awans na turniej LAN-owy. Przypomnijmy, że dla jednego z członków ekipy nie będzie to pierwszy występ na scenach węgierskiej areny. Grzegorz “SZPERO” Dziamałek miał bowiem przyjemność reprezentować barwy adwokacika podczas turnieju rozgrywanego przed dwoma laty. Z tego też projektu narodziła się Wisła, zatem ponowne uczestnictwo na V4 będzie dla ikony Wisły na pewno dość symboliczne.

Wisła All in! Games Kraków 2:1 (19:17 Overpass, 14:16 Dust2, 16:8 Ancient)

V4 Future Sports Festival odbędzie się 14-21 listopada. Uczestnicy powalczą o część z puli nagród wynoszącej 380 tysięcy dolarów. Polska otrzyma dodatkowy bilet na zawody, bowiem wciąż z zapałem czekamy na rozwój rodzimych kwalifikacji.

Fot. Wisła All in! Games Kraków / Jeremi Śpiewak

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze