Wielkopolski Związek Piłki Nożnej także poszerza działania o esport

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej także poszerza działania o esport

29.12.2019, 09:24:00

Były kluby piłkarskie, był Polski Związek Piłki Nożnej, a teraz w esporcie pojawił się nowy podmiot – Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, który swoje działania w tej branży rozpocznie od organizacji turnieju FIFA 20.

Kiedy w październiku 2016 roku Legia Warszawa jako pierwsza w Polsce kontraktowała zawodnika gier komputerowych, esport w klubach dopiero się rozwijał. Po kilku latach reprezentantów na wirtualnych murawach mają światowe, ale i lokalne marki. W ślady stołecznego klubu poszły między innymi GKS Tychy, Wisła Płock, Lechia Gdańsk czy nie tak dawno Wisła Kraków, która jako jedna z nielicznych zatrudniła zespół Counter-Strike’a.

Inwestycji klubów nie rozumiał Zbigniew Boniek, który w jednym z Tweetów odniósł się do wpisu Bogusława Leśnodorskiego, pisząc, że esport to świadectwo pewnej patologii. Po kilkunastu miesiącach okazało się, że i sam prezes przekonał się do gier, bo Polski Związek Piłki Nożnej powołał do życia sekcję esportu. Będzie ona rywalizować w rozgrywkach organizowanych przez UEFA i FIFA.

Krok w stronę branży gier postanowił wykonać Wielkopolski ZPN, którego szefem też jest były piłkarz, Paweł Wojtala. – Zainteresowanie esportem systematycznie rośnie, a rywalizacja w piłkarskich grach komputerowych przybiera coraz bardziej zorganizowane formy. W ślad za rozwojem tej formy zmagań Polski Związek Piłki Nożnej powołuje do życia reprezentacje Polski w poszczególnych grach, a działania na nowym polu rozpoczyna również Wielkopolski ZPN – czytamy na stronie związku.

Efektem wejścia w nową branże będzie turniej FIFA 20 organizowany wspólnie z Good Game League, odpowiedzialnym między innymi za imprezę CS:GO na stadionie Lecha Poznań. W nadchodzących rozgrywkach mogą wziąć udział kluby piłkarskie zrzeszone w związku, wystawiając do gry piłkarza, trenera, działacza lub członka środowiska sędziowskiego. Zmagania w całości prowadzone będą przez internet i odbędą się 17-26 stycznia.

Zgłoszenia przyjmowane są pod tym adresem

Fot. 400mm.pl / Michał Chwieduk

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze