Wielkie HONORIS, wielkie IB, wielkie PGE Turów. Jednostronne wyniki na start trzeciej kolejki PLE

Wielkie HONORIS, wielkie IB, wielkie PGE Turów. Jednostronne wyniki na start trzeciej kolejki PLE

07.10.2021, 11:24:07

O ile rzeczywiście środowe mecze w ramach Polskiej Ligi Esportowej miały swoich faworytów, o tyle chyba mało kto spodziewał się, że trzy serie BO3 zakończą się wynikiem 2:0 na korzyść jednej z formacji. Pewny triumf odnotowali reprezentanci Izako Boars, HONORIS oraz PGE Turów Zgorzelec, przez co sytuacja w ligowej tabeli staje się coraz to bardziej klarowna. 

W pierwszej kolejności na serwer wyszli wczoraj reprezentanci Izako Boars oraz x-kom AGO. O ile wśród bukmacherów faworytem nadal były „Jastrzębie”, o tyle wśród ekspertów panowało przeświadczenie, że to IB powinno być górą w środowym hicie. Mało kto mógł jednak przewidzieć, że ekipa dowodzona przez Pawła „byaliego” Bielińskiego zaprezentuje się z tak dobrej strony. Arek „Vegi” Nawojski i spółka najpierw utarli nosa rywalom na Inferno, by zgodnie z przewidywaniami nie mieć większych kłopotów na mapie de_mirage.

byali IGL-em w Izako Boars. TOAO przekazał mu obowiązki

Później byliśmy świadkami potyczki Dawida z Goliatem. HONORIS było bez cienia wątpliwości żelaznym faworytem w potyczce przeciwko Skillstars.pro, jednak ich dotychczasowe występy pokazały, że z wygrywaniem 2:0 wcale nie musi być tak łatwo. Mimo wszystko po raz kolejny Wiktor „TaZ” Wojtas i jego kompani zaimponowali nam ogromną stabilnością i równą formą całego kolektywu na przestrzeni dwóch map.

Najbardziej zaimponowało chyba jednak PGE Turów Zgorzelec, które pomimo statusu faworyta w starciu z TPT wcale nie zaliczyło łatwego wejścia w ostatni środowy mecz. Karol „repo” Cybulski i jego kompani po stronie broniącej na Inferno często podejmowali nieszczególnie trafione decyzje, ale całkowicie zrekompensował to atak, gdzie doświadczony kapitan raz po raz podkręcał tempo i całkowicie wybijał z rytmu rywali. Gdy dodamy do tego urodziwe clutche i Ancient, na którym PGE Turów wcale nie spuściło z tonu, tylko jeszcze bardziej docisnęło, aż chce się wierzyć w to, że ekipa ta będzie w stanie podjąć realną walkę o pierwszą czwórkę fazy zasadniczej.

Dziś z kolei wszystko rozpocznie mecz Team ESCA Gaming z M1 EDEN. Jedno jest pewne – ktoś z tej dwójki w końcu wygra swoje premierowe spotkanie w PGE Dywizji Mistrzowskiej. Do tej pory Kacper „darko” Ściera i jego koledzy dwukrotnie uznawali wyższość rywali rezultatem 1:2, a Szymon „Crityourface” Pluta i spółka pomimo ambitnej walki uznali wyższość HONORIS. Zwieńczeniem rywalizacji w trzecim tygodniu PLE będzie za to batalia Illuminar Gaming z MAD DOG’S PACT, która jest awizowana jako mecz kolejki.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach Polskiej Ligi Esportowej:

  • 16:00 – M1 EDEN vs. Team ESCA Gaming
  • 19:00 – Illuminar Gaming vs. MAD DOG’S PACT

Wszystkie mecze w ramach PLE możecie śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. HONORIS

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze