Wielcy nieobecni Worlds 2020
League of Legends
Reportaże

Wielcy nieobecni Worlds 2020

09.09.2020, 13:36:52

Rok temu w półfinałach Mistrzostw Świata w League of Legends zagrali reprezentanci G2 Esports, SKT T1, Invictus Gaming oraz FunPlus Phoenix. Dziś poznaliśmy z kolei pełną listę uczestników najbardziej prestiżowej imprezy od Riot Games i tylko jedna wymieniona formacja wystąpi również na tegorocznych Worldsach. Będzie to oczywście zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego. 

Paradoksalnie najwcześniej z walką o wyjazd na Worldsy pożegnali się obrońcy tytułu. FPX zajęło ósme miejsce w sezonie regularnym LPL, co zagwarantowało im ostatni slot w play-offach, jednak już w pierwszym meczu chiński kolektyw uległ Victory Five. Szanse na bilet do Szanghaju zaprzepaszczone zostały po raz kolejny w regionalnych finałach, gdzie w premierowym starciu Kim „Doinb” Tae-sang i jego kompani zostali pokonani przez IG.

Song „Rookie” Eui-jin i spółka również nie podołali wyzwaniu. Invictus Gaming pomimo zwycięstwa z FPX wyłożyło się w potyczce przeciwko LGD Gaming, które wywalczyło awans do play-innów. Tym samym po trzech latach przerwy na Worldsach ponownie wystąpi Han „Peanut” Wang-ho, który jest leśnikiem chińskiego kolektywu.

Dziś do grona wielkich nieobecnych dołączył legendarny Lee „Faker” Sang-hyeok, który podobnie jak w 2018 roku nie weźmie udziału w walce o tytuł mistrza świata. Play-offy LCK w wykonaniu T1 były po prostu tragiczne, a dziś w ostatecznej batalii o wyjazd na Worldsy koreańska piątka uległa Gen.G. 24-letni midlaner i jego koledzy z drużyny po raz kolejny nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze przygotowanym rywalom i w rezultacie oddali serię BO5 bez wygranej mapy.

W rezultacie na Worldsach nie zobaczymy tylko organizacji, która triumfowała w ubiegłym roku, ale również w 2018.

Mistrzostwa świata w League of Legends rozpoczną się 25. września i potrwają aż do 31. października.

Fot. Riot Games / Michał Konkol / Colin Young-Wolff

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze