Wieczór skrajności w Ultralidze. Czas na pojedynek na szczycie i mecz na dnie tabeli Ultraligi

Wieczór skrajności w Ultralidze. Czas na pojedynek na szczycie i mecz na dnie tabeli Ultraligi

13.07.2021, 12:16:57

Czas na gonienie za czołówką powoli się kończy. Ultraliga wchodzi w decydujący etap walki o ostatnie miejsca w play-offach. Przed nami szósty tydzień rozgrywek zasadniczych, w którym przyjdzie nam śledzić m.in. walkę liderów klasyfikacji z AGO ROGUE i Teamu ESCA Gaming.

Walka tytanów na szczycie tabeli

Miano meczu tygodnia bez większego zaskoczenia zyska prawdopodobnie spotkanie Teamu ESCA Gaming i AGO ROGUE. Niecodziennie widzi się bowiem konfrontację liderów klasyfikacji, którzy za plecami tworzą sobie wolną od rywali przestrzeń. O ile jednak Łotrzyki niezmiennie uznawane są za bezapelacyjnie najlepszą formację na liście uczestników, o tyle Kameleony nadal gromadzą wokół siebie liczne znaki zapytania.

O tym, że Team ESCA Gaming wyrósł na rewelację sezonu, nie trzeba nikogo przekonywać. Nietrudno odnieść jednak wrażenie, że Gasicielom nie ufa się bezgranicznie. Tydzień po tygodniu na forum pojawiają się przesłanki o tym, że być może nadchodzi kres ich znakomitej passy. A po chwili Dawidsonek i jego kompani śmieją się w twarz zarówno rywalom, jak i ekspertom oraz kibicom.

Do tej pory największą rysą na niezłym i tak bilansie TEG jest rzecz jasna konfrontacja z AGO ROGUE. W trzecim tygodniu ekipa z Gniazda zmiotła podopiecznych Mikołaja Truszczyńskiego z powierzchni Summoner’s Rift. I wydaje się, że podobny scenariusz możliwy jest również podczas finału.

Pewne jest tylko jedno – obie sekcje mają już zapewniony awans do fazy pucharowej. Dziś walczą więc o lepsze rozstawienie w play-offach i potencjalnie szybszy awans na European Masters.

Kolejka do play-offów jest długa

O wbicie się do czołowej piątki wciąż walczy jednak reszta stawki. Gracze Komil&Friends z nożami na gardłach wypatrują play-offów. Tylko awans do etapu pucharowego uchroni ich bowiem od turnieju barażowego. Zawodnicy Illuminar Gaming z kolei liczy na łatwe punkty, które pomogą utrzymać się im w strefie awansu.

Sporo do udowodnienia będą mieć również PDW oraz K1CK. Obie sekcje nie spełniły dotychczas oczekiwań społeczności i wciąż mają sporo do udowodnienia. Kibice czekają na pełnię potencjału obu formacji, a te wciąż walczą w dodatku o pewne miejsce w kolejnym odcinku zmagań.

Na koniec wieczoru zaplanowano z kolei potyczkę na dnie tabeli, która paradoksalnie również wiele powie nam o obu formacjach. devils.one i Gentlemen’s Gaming są dziś najmniej skutecznymi zespołami w Ultralidze, właściwie nie zdobywając punktów. Gra toczy się więc o odbicie od dna i potencjalne utrzymanie w kolejnym sezonie.

Harmonogram pierwszego dnia 6. tygodnia Ultraligi:

  • 17:00 – PRESHOW
  • 17:30 – Illuminar Gaming vs. Komil&Friends
  • 18:30 – PDW vs. K1CK
  • 19:30 – Team ESCA Gaming vs. AGO ROGUE
  • 20:30 – devils.one vs. Gentlemen’s Gaming

Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi wraz z polskim komentarzem obejrzycie na oficjalnych kanałach Polsat Games między innymi w tym miejscu. Dzisiejsze mecze skomentują dla was Michał „Avahir” Kudliński, Dominik „Nero” Dąbrowski i Tomasz „Magvayer” Filipiuk.

Fot. Team ESCA Gaming
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze