Widzew otwiera się na esport

20.02.2020, 16:34:00

Kolejny klub piłkarski będzie miał swoją esportową sekcję. Tym razem do działań w wirtualnym świecie dołącza Widzew Łódź, czyli aktualny lider II ligi. Znana drużyna utworzyła sekcję Red Wolves, w której początkowy skład wchodzić będą zawodnicy FIFA 20.

Zespoły gier komputerowych przy klubach piłkarskich to już standard. Pierwsza w Polsce była Legia Warszawa, która w 2016 roku zakontraktowała Michała „srokę” Srokosza. Później dołączały do niej między innymi GKS Tychy, Wisła Płock, Lechia Gdańsk, a w zeszłym roku także Wisła Kraków, która pozyskała formację Counter-Strike: Global Offensive i graczy FIFA.

Widzew postanowił zacząć od działań na wirtualnej murawie, która jest naturalna dla klubów. Wybrał jednak nieco inną ścieżkę, nazywając swoją sekcję esportową Red Wolves. Podobną drogą poszło kilka lat temu F.C. Copenhagen, tworząc North.

Łódzki klub pozyskał już dwóch zawodników FIFA 20 – Alana „Cosanero” Kosińskiego oraz Sebastiana „Kotwicza” Kolczynskiego. Żaden z nich nie należy do krajowej czołówki, ale oba nicki są w esporcie dość znane. Dla Widzewa istotnym jest jednak fakt, by jego reprezentanci byli jednocześnie kibicami drużyny.

Po kilku miesiącach pracy wreszcie możemy zdradzić pewne szczegóły. Stworzyliśmy we współpracy z klubem projekt o nazwie Red Wolves, czyli „Czerwone Wilki”. Kolor nawiązuje do barw naszego klubu i tego czerwonego „Serca Łodzi”. które bije wyjątkowo mocno. Wilk kojarzy się natomiast z walecznością i zażartością. Projekt chcemy rozwijać dwutorowo. Pierwszy priorytet to oczywiście profesjonalne rozgrywki, w których mają startować i odnosić sukcesy nasi zawodnicy. Oprócz klasycznej rywalizacji, chcemy rozwijać również projekty społeczne, skierowane do naszych kibiców, przybliżać im e-sport, a najmłodszym umożliwić dołączenie do naszego zespołu. Już dziś mogę zapowiedzieć rozegranie turnieju w grę FIFA 20, którego zwycięzca otrzyma możliwość podpisania z klubem profesjonalnego kontraktu. Planujemy również aktywizację osób niepełnosprawnych, które często są wykluczone z możliwości trenowania klasycznych sportów, a dzięki wirtualnej rozgrywce mogą rywalizować z najlepszymi graczami. W promocji tego projektu ma nam pomóc jeden z naszych pierwszych zawodników – mówi Michał Franczyk, koordynator sekcji.

Sekcja esportowa ma też wziąć udział w obchodach 110-lecia istnienia.

Fot. 400mm.pl / WOJCIECH FIGURSKI

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze