Czy siuhy i szejn pojadą do Kijowa? Najlepsze akademie świata rozpoczynają walkę

Czy siuhy i szejn pojadą do Kijowa? Najlepsze akademie świata rozpoczynają walkę

19.07.2021, 12:48:11

Akademie na start! WePlay Academy League, a więc rozgrywki zrzeszające szkółki czołowych organizacji esportowych, oficjalnie rozpoczną dziś inauguracyjny sezon. Do gry wkroczy tym samym duet Polaków reprezentujący mousesports.

WePlay dostrzega konieczność rozwoju nowej generacji graczy, a dzięki WAL młodzi ludzie będą mogli wyrobić sobie markę i zdobyć doświadczenie z pierwszej ręki, biorąc udział w głośnym turnieju czytaliśmy w oficjalnym ogłoszeniu zapowiadającym zmagania

Ideą ligi jest zapewnienie młodym talentom możliwości doświadczenia wszystkiego, co ma związek z byciem profesjonalnym graczem: od dużych puli nagród po wysokiej klasy imprezę LAN-ową. Naszym celem jest również pokazanie, jak tworzy się drużyna – komunikowali dalej przedstawiciele WePlay Esports.

Już dziś przekonamy się, jak poradzą sobie organizatorzy z płomiennymi zapowiedziami i wysoko postawioną poprzeczką. Na linii startu zawodów zameldują się przedstawiciele największych klubów nie tylko z Europy. Mowa o akademiach Astralis Talent, Fnatic Rising, FURIA Academy, NAVI Junior, BIG. OMEN Academy, Young Ninjas, VP.Prodigy, a także mouz NXT.

W barwach Myszek zobaczymy naturalnie Kamila “siuhego” Szkaradka oraz Huberta “szejna” Świetłego, którzy po odejściu z Izako Boars zasili skład niemieckiej organizacji. Kto wie, być może owocne występy na szczeblu szkółkowym pomogą przebić się Polakom do składu głównego.

szejn i siuhy w mousesports! Rusza akademia mouz NXT

Pierwszym sprawdzianem mouz NXT będzie konfrontacja z Fnatic.Rising – tajemniczym składem kultowej marki rodem z Wielkiej Brytanii. Tajemniczym, bo jeszcze niezaprezentowanym. Trudno powiedzieć więc, z kim dokładnie zmierzy się międzynarodowa kadra siuhego i szejna. 

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Odbędzie się w formacie BO1, będąc częścią pierwszej rundy fazy szwajcarskiej. Odpowiednio wcześniej na serwerze spotkają się VP.Prodigy i Young Ninjas, NAVI Junior i BIG Academy, a także Astralis Talent i FURIA Academy.

Harmonogram pierwszej rundy WePlay Academy League:

  • 18:00 – VP.Prodigy vs. Young Ninjas
  • 19:00 – NAVI Junior vs. BIG Academy
  • 20:00 – Astralis Talent vs. FURIA Academy
  • 21:00 – mouz NXT vs. Fnatic.Rising

WePlay Academy League składać się będzie z dwóch etapów: fazy grupowej online, a także turnieju LAN-owego, który zbierze najlepsze formacje. Internetowa część zawodów odbywać się będzie od 19 lipca do 8 sierpnia i rozegra się w rytm formatu Round-Robin. Po dwumeczach BO1 na zasadzie każdy z każdym cztery czołowe formacje awansują do play-offów.

Zwieńczenie turnieju zaplanowano na okres od 27 do 29 sierpnia. Zespoły zjadą do kijowskiej WePlay Esports Areny, aby powalczyć o lwią część z puli 100 tysięcy dolarów.

Fot. Izako Boars

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze