Warszi w organizacji z Islandii. Polak na podbój NLC

Warszi w organizacji z Islandii. Polak na podbój NLC

27.05.2021, 14:06:31

Marcin “Warszi” Surała zasilił szeregi islandzkiej organizacji Dusty. Midlaner dołączył więc do składu trenowanego przez innego Polaka – Michała “Flasha” Kosickiego.

Ostatni sezon Warszi spędził w barwach 7more7 Pompa Teamu, z którym zdołał osiągnąć czwarte miejsce w piątym sezonie Ultraligi. Przed epizodem w organizacji Sergiusza “Nitrozyniaka” Górskiego reprezentował z kolei Illuminar Gaming czy też PRIDE. Łącznie rozegrał cztery splity w najważniejszych rozgrywkach na polskim podwórku i to właśnie pozycja tuż za podium okazała się jego największym sukcesem. 

Po nieudanej misji awansu na European Masters Surała zdecydował się wyruszyć na podbój lig zagranicznych. Oficjalnie potwierdzono bowiem, że Warszi kolejne miesiące spędzi w Northern League of Legends Championship, a więc zmaganiach krajów północnych. Polak zasilił szeregi Dusty – islandzkiej organizacji.

Dusty nie ma za sobą wybitego sezonu. Ba, ten zaliczyć może raczej do tragicznych. Z uwagi na ostatnie miejsce w grupie drużyna musiała o utrzymanie się w NLC walczyć w barażach. Ostatecznie udało się zachować przepustkę, aczkolwiek kiepskie wyniki zmotywowały włodarzy do całkowitej restrukturyzacji składu.

Warszi ma pomóc klubowi podreperować pozycję w regionie. Walczyć będzie zresztą razem z polskim trenerem – Michałem “Flashem” Kosickim, który do niedawna reprezentował K1CK, a wcześniej m.in. Gentelmen’s Gaming, Illuminar Gaming, piratesports czy Actinę PACT.

Skład Dusty:

  • Erik “Zombie” Arvidsson
  • Jiří “Sawyor” Libánský
  • Marcin “Warszi” Surała
  • Adam “Emtest” Emtestam
  • Ludvig “Baloo” Grönlund

W mistrzostwach krajów północnych widzimy organizacje reprezentujące Wielką Brytanię, Szwecję, Finlandię, Norwegię, Danię i właśnie Islandię. Opróćz Dusty na liście uczestników widnieją m.in. GODSENT, Tricked Esport, Nordavind, KOVA Esports czy akademie z LEC: BT Excel oraz Fnatic Rising.

Z LEC do Prime League. Czekolad graczem mousesports

Fot. Polsat Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze