Virtus.pro i Entropiq zagrają na PGL Majorze w Sztokholmie

Virtus.pro i Entropiq zagrają na PGL Majorze w Sztokholmie

02.10.2021, 12:13:49

Znamy komplet drużyn ze Wspólnoty Niepodległych Państw, które wystąpią na nadchodzącym PGL Majorze w Sztokholmie. Ostatnie bilety przeznaczone dla regionu CIS zgarnęli gracze Virtus.pro i Entropiq.

Natus Vincere i Gambit Esports – wspomniane drużyny już od jakiegoś czasu mogły cieszyć się z bezpiecznego udziału w sztokholmskim PGL Majorze. Po zakończonej fazie grupowej Intel Extreme Masters Fall poznaliśmy jednak komplet pięciu zespołów, które zagrają w Szwecji.

Największymi wygranymi ostatnich dni są bezsprzecznie reprezentanci Virtus.pro oraz Entropiq. Oba zespoły – choć dopiero po spotkaniach dogrywkowych – zameldowały się w play-offach IEM Fall. A to zapewniło im wystarczającą do awansu na Majora liczbę punktów. Sekcje te wyprzedziły jednocześnie K23 i forZe, które z uwagi na brak promocji do etapu pucharowego nie utrzymały wysokiej pozycji w klasyfikacji RMR.

Brak skoków K23 i forZe jednocześnie uspokoiło Team Spirit, który również swoją przygodę z IEM Fall zakończył w fazie grupowej. Wystarczająco duża liczba punktów zebrana jednak podczas poprzednich wydarzeń RMR utrzymała jednak zespół w strefie awansu. Co więcej – Spirit czeka wciąż na mecz o piątą lokatę. Jeśli ogra w nim INDE IRAE, a Virtus.pro zakończy turniej na czwartym miejscu, wskoczy tym samym na trzecie miejsce RMR, a więc majorowej fazy Challenger.

O ile przedstawiciele Virtus.pro dobrze znają uczucie związane z występem na Majorze – zarówno zarząd, jak i zawodnicy – o tyle dla Entropiq będzie do pierwsza okazja do zgarnięcia najważniejszego trofeum na scenie.

Aktualnie pewne miejsce na Majorze wywalczyli jeszcze gracze Renegades, a więc przedstawiciele regionu Oceanii. Reszta wejściówek – przede wszystkim europejskich i amerykańskich – przydzielana będzie w najbliższych dniach.

PGL Major Stockholm wystartuje 26 października i potrwa do 7 listopada. W puli nagród umieszczono 2 miliony dolarów, o które powalczą 24 formacje.

Fot. EPICENTER

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze