Virtus.pro w końcu decyduje się na zmiany
CS:GO
Newsy

Virtus.pro w końcu decyduje się na zmiany

23.05.2020, 17:07:43

W ostatnim czasie na profesjonalnej scenie CS:GO doszło do wielu roszad kadrowych. Na zmiany zdecydowało się między innymi Ninjas in Pyjamas, GODSENT czy MIBR, a dziś do tego grona dołącza również Virtus.pro. Reprezentanci rosyjskiej organizacji od momentu przetransferowania z AVANGAR kiszą się w niezłym bagnie, w którym chętnie zamieszkałby nawet Shrek, więc nadeszła najwyższa pora na podjęcie próby wyjścia z kryzysu. Szeregi VP zasilił Mareks „YEKINDAR” Galinskis, który wcześniej występował w barwach pro100. 

Nie ma co ukrywać, że kazachski kolektyw popadł w ostatnich miesiącach w tragiczny kryzys. Kolorowo przestało się robić tak naprawdę tuż po Majorze w Berlinie, a od momentu dołączenia pod banderę Virtus.pro Dzhami „Jame” Ali i jego kompani zaliczyli fatalne występy podczas EPICENTER 2019, DreamHack Open Leipzig 2020, ICE Challenge 2020, IEM Katowice i ESL Pro League. Zaledwie czwarta lokata w ramach ESL One: Road to Rio całkowicie przelała czarę goryczy.

Organizacja postanowiła, że nie będzie dłużej zwlekać i czas najwyższy, aby zadzwonić po posiłki. Najnowszym nabytkiem formacji został Mareks „YEKINDAR” Galinskis, który ostatnie dwa lata spędził w pro100, czyli drużynie należącej do legendy regionu CIS – Danylo „Zeusa” Teslenki. Co ciekawe, zaledwie dwa tygodnie temu Łotysz poprowadził swój ówczesny zespół do triumfu właśnie z VP, gdzie zaprezentował fantastyczną postawę indywidualną, kończąc serię BO3 z 48 eliminacji, z czego aż 14 z nich było trafieniami otwierającymi.

Co ciekawe YEKINDAR nie zastąpi w Virtus.pro ani Daurena „AdreNa” Kystaubayeva, ani Sanjara „SANJIEGO” Kulieva, czyli bezapelacyjnie dwóch najsłabszych ogniw w szeregach formacji. Łotysz wejdzie w buty Timura „bustera” Tulepova, który w ostatnich miesiącach stanowił solidny punkt zespołu.

Tego typu roszada ma wynikać z większego planu Virtus.pro. Jak poinformował świetnie rozeznany w realiach regionu CIS OverDrive, rozwiązanie jest tylko tymczasowe, a Galinskis docelowo ma zastąpić właśnie SANJIEGO. Tulepov ma z kolei odpocząć, aby później na sto procent odzyskać miejsce w zespole. Po okresie próbnym organizacja podejmie również decyzję na temat kontynuowania współpracy z AdreNem.

YEKINDAR szansę na debiut w nowych barwach dostanie już 25 maja, kiedy to rozpocznie się CIS Cup, czyli kwalifikacje do BLAST Premier. W pierwszym meczu Virtus.pro podejmie 1WIN, czyli zespół złożony z takich nazwisk jak Serhii „starix” Ishchhuk czy Vadim „DavCost” Vasilev.

Aktualny skład Virtus.pro:

  • Alexey „qikert” Golubev
  • Dzhami „JAME” Ali
  • Sanjar „SANJI” Kuliev
  • Dauren „Adren” Kystaubayev
  • Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis
  • Dastan „dastan” Akbayev (trener)
  • Aleksei „Flatra” Zlobich (trener)
  • Timur „buster” Tulepov (niekatywny)

Fot. EPICENTER