Viki Gabor i Minecraft? Czas na koncert, którego w Polsce jeszcze nie było

28.07.2021, 13:10:39

Pamiętacie koncerty Travisa Scotta czy Marshmello w Fortnite? Nadchodzi polska odpowiedź na ogromny sukces muzyczno-gamingowej kooperacji. Viki Gabor zagra przed wirtualną publicznością na serwerach… Minecrafta.

Współpraca muzyków i innych artystów z przedstawicielami branży esportowej czy gamingowej coraz rzadziej budzi społeczne zdziwienie. Kolejne projekty stają się naturalnym wyrazem tego, że gry komputerowe to nieodzowna częścią świata lifestyle’u i popkultury.

Kiedy Travis Scott koncertował w wirtualnym świecie Fortnite’a, jego wykon obejrzało ponad 12 milionów widzów. Gdy koncert na platformie Epic Games zagrał Marshmello, wirtualne kilofy w dłonie chwyciło więcej niż 10 milionów graczy. A to tylko część z interesujących romansów muzyki i gamingu. Wspomnijmy tylko o polskim podwórku i współpracy Bedoesa z Riot Games czy Komila z Ultraligą.

Komil i Dawider rapują o League of Legends. Zobacz teledysk promujący Ultraligę

Po raz pierwszy nad Wisłą zorganizowany zostanie jednak koncert mający przypominać współpracę wspomnianego wcześniej Travisa Scotta z Epis Games. Oto bowiem Viki Gabor, a więc laureatka 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, swoją twórczość zaprezentuje za pośrednictwem Minecrafta RTX. Nietypowy występ transmitowany będzie za pośrednictwem Twitcha na kanale NVIDIA.

Pomimo zniesienia części obowiązujących dotąd obostrzeń organizacja koncertów nadal jest obwarowana szeregiem ograniczeń. Wychodząc naprzeciw potrzebom, szczególnie młodszej widowni, NVIDIA wraz z marką x-kom organizują koncert… wirtualny! – czytamy w informacji prasowej.

Wokalistka wraz z zespołem wystąpi na prawdziwej scenie, ale ich awatary razem z całą choreografią odzwierciedlone zostaną w grze Minecraft RTX. Publiczność stworzą zaproszeni gracze, którzy występowi przyglądać będą się z perspektywy wirtualnej widowni, a także obserwatorzy śledzący Twitcha. Żeby tego było mało – po występie piosenkarka spotka się z fanami w grze podczas sesji rozdawania autografów. Fizyczne kopie podpisów prześle następnie do uczestników koncertu.

Koncert zaplanowano na 30 lipca. Występ rozpocząć ma się o godzinie 19:00.

Tagi:
Minecraft Viki Gabor
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze