Valorant Challenge zbierze czołowych graczy z Polski
Newsy
POLSKI ESPORT
VALORANT

Valorant Challenge zbierze czołowych graczy z Polski

14.05.2020, 11:26:52

Co łączy Piotra „izaka” Skowyrskiego, Jarosława „pashęBicepsa” Jarząbkowskiego , Sebastiana „NEEXa” Trelę czy Adriana „Dju” Malczyka? Wszyscy wezmą udział w Valorant Challenge – turnieju skierowanym do najlepszych graczy w Polsce.

Rozgrywki rozpoczną się 16 maja i potrwają cztery dni. Na liście uczestników zobaczymy dwanaście zespołów zrzeszających znane w całym kraju nazwiska. W akcji nie zabraknie popularnych streamerów, ale także profesjonalnych graczy, którzy postawili na Valoranta kosztem Counter-Strike’a czy Fortnite’a. Gratką dla fanów międzynarodowej rywalizacji będzie udział formacji z regionu Wspólnoty Niepodległych Państw.

– Valorant na dobre przyjął się w branży esportowej. Wielu zawodników z innych gier FPSowych zdecydowało się na rozwijanie swojej kariery w nowym tytule Riotu, który pomimo bycia w zamkniętej becie – przyciąga do siebie ogromną ilość graczy. Naprzeciw potrzebom dostarczamy społeczności nowy turniej – komunikują organizatorzy zawodów.

W grze zobaczymy m.in. triumfatorów x-kom AGO CUP, a więc ekipę o wdzięcznej nazwie Fordon Boars. Piotr „izak” Skowyrski, Paweł „SAJU” Pawełczak, Tomasz „phr” Wójcik, Sebastian „NEEX” Trela i Patryk „patitek” Fabrowski raz jeszcze postarają się zdominować lokalne zmagania. Na ich drodze stanie jednak prowadzone przez Adriana „Dju” Malczyka BALLANCED?, a także ekipa Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego i Mateusza „PAGO” Pągowskiego.

Dwanaście drużyn w pierwszym etapie zmagań rywalizować będzie w czterech koszykach. Lider każdego ze zbiorów – po rozegraniu meczu z każdym rywalem grupowym – awansuje do półfinału zmagań. Te będą transmitowane na kanale Macieja „Luza” Bugaja 17 maja. Były gracz Izako Boars, PRIDE czy Venatores pełnić będzie rolę analityka. Pojedynki skomentuje natomiast Oskar „DeerFluffy” Formella.

W puli nagród Vallorant Challenge ulokowano 5 tysięcy złotych.

valorant challenge 2
Fot. Valorant Challenge