Uważaj jak tańczysz, bo to nie solo za garażami

Uważaj jak tańczysz, bo to nie solo za garażami

09.07.2020, 19:05:25

Niemalże 365 dni jak u Blanki Lipińskiej upłynęło od ostatniej imprezy LAN-owej organizowanej przez Good Game League. Włodarzom międzynarodowych rozgrywek plany pokrzyżował naturalnie koronawirus, jednak wszystko wskazuje na to, że marka zaczyna stawiać pierwsze kroki mające na celu powrót do żywych. W najbliższych tygodniach GGL zaserwuje nam serię potyczek 1 vs.1, podczas których będziemy mieli szansę śledzić poczynania zawodniczek i zawodników, a nawet trenerów. Specjalistami od solówek nie jesteśmy, ale poniżej prezentujemy nasz rozkład sił w wyścigu o tytuł króla za garażami. 

Darko vs. Furlan 

Dwie wieloletnie twarze swoich zespołów zainaugurują serię potyczek w systemie 1 vs. 1. Jeszcze kilka miesięcy temu bez większego zastanowienia napisalibyśmy, że pewniakiem do triumfu będzie Furlan, ale wbrew pozorom aktualny mistrz Polski wcale nie musi mieć łatwego zadania. Odkąd do Actiny PACT dołączył minise, postawa drużyny uległa znaczącej poprawie i tyczy się to również indywidualnej dyspozycji darko. W ostatnich trzech miesiącach Ściera zdobył 207 eliminacji otwierających, przegrywając również 185 wczesnych dueli. W tej samej statystyce kapitan x-kom AGO o 33 więcej oddanych entry niż zdobytych, ale w gruncie rzeczy kluczem może okazać się spokój, który zawsze był domeną Kisłowskiego.

Loord vs. Bogdan 

Dwie generacje trenerów w pojedynku na szczycie. Po jednej stronie legendarny gracz z Counter-Strike’a 1.6, a po drugiej najprawdopodobniej najbardziej ambitny i perspektywiczny szkoleniowiec młodego pokolenia. Kiedy ich drużyny spotkały się ostatnio w bezpośrednim starciu, to do rozstrzygnięcia meczu potrzebne było sześćdziesiąt rund. Ostatnio w oficjalnym spotkaniu Loord był obecny na serwerze w marcu 2018 roku, kiedy Kinguin ogrywało HAVU w ramach jakichś internetowych dożynek. Bogdan stand-inował z kolei w meczu AVEZ kontra Apeks.

  • Statystyki Cybulskiego z ostatniego oficjalnego meczu: 13/16 (ale nie ma co się dziwić tak słabo, skoro Fox i MUTiRiS byli w składzie)
  • Statystyki Rokity z ostatniego oficjalnego meczu: 11/25 (ale nie ma co się dziwić)

Tutaj mimo wszystko postawimy na młodość, ale liczymy, że stary wyga pokaże parę trików i na koniec transmisji usłyszymy: Co jest Boguś kurwa?

Angieee vs. Olczix 

Jako trzecia para na serwerze zamelduje się płeć piękna. Faworytką będzie raczej nakręcona ostatnimi małymi sukcesami Angieee, ale Olczix wcale nie jest na straconej pozycji. Dziewczyny ostatni raz mierzyły się podczas ESL Mistrzostw Kobiet, gdzie Arcane Wave podzieliło się z Izako Boars mapami i punktami. Już niedługo przekonamy się na własne oczy, która z pań w wirtualnym oktagonie okaże się Karoliną Kowalkiewicz, a która bardziej Tiffany Van Soest.

Kylar vs. F1KU 

Starcie wagi piórkowej pomiędzy dwoma niezwykle utalentowanymi młokosami. Jeszcze nie tak dawno mierzyli się w bezpośrednim starciu podczas ESL Mistrzostw Polski, gdzie obaj mieli szansę na to, aby w rekordowym czasie przejść drogę od debiutu w rozgrywkach do wzniesienia trofeum. Ostatecznie sztuka ta udała się oczywiście Miklasowi, ale nie oznacza to wcale, że będzie on bezapelacyjnym faworytem solówki z Kylarem. O tym czy Jastrząb po raz kolejny wygra z Ośmiornicą, zdecydują bez wątpienia takie czynniki jak dyspozycja dnia, odpowiednie nastawienie mentalne, atrakcyjność śniadania i rozgrzany nadgarstek.

Jedqr vs. Goofy 

Potyczka dwóch dobrych kolegów, którzy w ostatnim czasie prezentują bardzo przyzwoitą formę indywidualną. Po odsunięciu ich od składu x-kom teamu chcieli w duecie kontynuować swoje kariery, jednak przewrotny los sprawił, że jeden z nich wylądował w adwokaciku, a drugi w Actinie PACT. Podczas tego starcia na pewno uświadczymy dużo dobrej atmosfery i śmiechów, ale sentymentów na pewno nie będzie. Będą za to heady, tylko kto ustrzeli ich więcej?

Markoś vs. tudsoN 

Choć bardzo się przed tym wzbraniam, to nie mogę tutaj nie zażartować, że Filip ma szczęście, że po drugiej stronie nie będzie hadesa. Mam nadzieję, że jesteście gotowi na solidną godzinkę spędzoną na awp_india, bo pojedynek tych dwóch snajperów zapowiada się niezwykle gorąco. Obaj świetni indywidualnie, obaj mający spory bagaż doświadczeń. Tudev będzie miał szansę po raz kolejny udowodnić, że jego personalna forma stoi na bardzo wysokim poziomie, a Markoś będzie mógł z kolei pokazać, że impact z gry drużynowej jest w stanie przełożyć również na solóweczkę.

mhL vs. STOMP 

Ostatnie miesiące bez dwóch zdań należą do Knasiaka, który miał ogromny wpływ na wszystkie sukcesy x-kom AGO. STOMP z kolei pokazuje, że nadal nie wypadł z obiegu, jednak rzadko przekłada się to na korzystny rezultat HONORIS, które nadal ma przed sobą mnóstwo pracy. Nie ulega jednak wątpliwości, że szykuje nam się kolejny arcyciekawy pojedynek snajperski, a o ostatecznym zwycięstwie mogą przesądzić naprawdę małe detale. Gdybyśmy mieli postawić na kogoś siano u buka, to postawilibyśmy na mhL-a, ale sami wiecie, jak to bywa z tą drogą rozrywką…

Morelz vs. GruBy 

Już podczas IEM Katowice 2020 Taterka zapowiadał w rozmowie z nami, że w jego karierze przyszedł najpewniej czas na międzynarodowy projekt. Teraz Morelz będzie miał okazje pokazać nam, czego nauczył się w hiszpańskim Wizards oprócz picia Margarity i jedzenie Tapasów. A tak zupełnie na poważnie, to GruBy nie tak dawno brylował w meczach z ex-SMASH, forZe czy Syman, więc chcąc nie chcąc będzie faworytem tej potyczki.

nawrot vs. lunAtic 

reatz vs. Luz 

Z jednej strony gość, który jakiś czas temu wygrał mistrzostwo Polski i Games Clash Masters. Z drugiej polski ScreaM, który niedawno został mistrzem Beneluksu. Będzie wesoło, dosłownie i w przenośni. Panowie zresztą znają się jak łyse konie jeszcze z czasów gry w PRIDE, więc pewnie będą się chcieli ostro kontrować. Jedno jest pewne – nieważne kto wygra, obaj będą się śmiać ostatni.

Rozgrywki 1 vs. 1 organizowane przez Good Game League ruszą już w poniedziałek, 13 lipca. Transmisja ze wszystkich spotkań będzie dostępna w tym miejscu.

Fot. x-kom AGO / Games Clash Masters / Michał Konkol / Maciej Kołek / AVEZ / Kamil Zieliński / Arcane Wave

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mariusz
Mariusz
9 miesięcy temu

nawrot vs lunatic wygrało wszystko 😀