Upset o nieobecności na Worldsach: Wszystkie teorie, które publikują ludzie, mijają się z prawdą

Upset o nieobecności na Worldsach: Wszystkie teorie, które publikują ludzie, mijają się z prawdą

13.10.2021, 13:26:11

– Proszę więc – przestańcie spekulować i zmyślać rzeczy, jakbyście pozjadali wszystkie rozumy – apeluje Elias „Upset” Lipp, opowiadając o swojej absencji na Worldsach. Gracz ma dość plotek rosnących wokół jego wylotu z Islandii.

Fnatic mierzy się z najtrudniejszym wyzwaniem w roku z rezerwowym w składzie. Noc z niedzieli na poniedziałek upłynęła bowiem pod znakiem informacji o tym, że na Worldsach nie zagra Elias „Upset” Lipp. To wówczas organizacja zakomunikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o tym, że jego miejsce podczas Mistrzostw Świata zajmie Louis „Bean” Schmitz – młody Niemiec z akademii prowadzonej przez Pawła “delorda” Szablę.

Wokół nagłego ruchu kadrowego narosło wiele spekulacji, a społeczność League of Legends stanęła do wyścigu o miano największego bajkopisarza. Przedstawiciele Fnatic unikali natomiast oficjalnego komentowania sytuacji. Wreszcie głos w sprawie zabrał sam Upset, który w emocjonalnym wpisie zaapelował o zaprzestanie rozprzestrzeniania fałszywych informacji. Raz jeszcze jasno podkreślił, że jego wyjazd bezpośrednio związany jest z sytuacją rodzinną.

Każdy, kto mnie zna, rozumie, że występ podczas Worldsów zawsze był moim marzeniem. Ale niezmiennie jest coś ważniejszego. Mowa o rodzinie i dbaniu o nią w momentach, gdy ta jest pogrążona w wielkim cierpieniu. Czułem się bardzo źle, będąc potrzebnym na miejscu, a przebywając daleko od domu w tak trudnym czasie. Dla mnie podjąłem najlepszą decyzję – napisał Upset na Twitterze.

Wszystkie teorie, które publikują ludzie, mijają się z prawdą. Nigdy nie zrezygnowałbym z tak wielkiej okazji z błahych powodów. Proszę więc – przestańcie spekulować i zmyślać rzeczy, jakbyście pozjadali wszystkie rozumy. Szkodzi to nie tylko mojej prywatności, ale i ludziom, na których najbardziej mi zależy – kontynuował.

Niemiec dodatkowo podziękował za wsparcie osobom mu przychylnym, podkreślając, że będzie kontynuował przerwę od mediów społecznościowych.

Upset nie weźmie udziału w fazie grupowej Worlds 2021. Powodem sytuacja rodzinna

***

Sytuacja Fnatic na Worldsach nie jest kolorowa. Wicemistrzowie Europy przegrali do tej pory mecze z ⁠Hanwha Life Esports i Royal Never Give Up. Już dziś zagrają o pierwsze zwycięstwo w grupie, mierząc się z PSG Talon.

Fot. Riot Games / Michał Konkol
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze